Cadillac Piłsudskiego | Pierwsze zdjęcia z gabloty

W piątek został oficjalnie zaprezentowany na dziedzińcu Belwederu, a we wtorek 11 listopada późnym wieczorem trafił do gabloty. Oto pierwsze zdjęcia z tego wyjątkowego wydarzenia

Mercedesem 220 SE w Westphalen Trophy | Zielone piekło sprzed lat

7 listopada wspaniałego Cadillaca 355D Series 30 Fleetwood 7 Passengers Limousine, którego sprowadzono do Polski w 1935 roku na zamówienie Marszałka Józefa Piłsudskiego, można było po raz pierwszy po rekonstrukcji zobaczyć w Belwederze. Ten wyjątkowy samochód wziął udział w prezydenckim marszu z okazji Święta Niepodległości, po którym do godzin wieczornych stał na dziedzińcu Belwederu.

Przed północą, pod osłoną mgły, amerykański klasyk wjechał do zbudowanej na wymiar oświetlonej gabloty w Łazienkach Królewskich. Dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionej redakcji Classicauto mamy pierwsze zdjęcia z tej wyjątkowej chwili.

fot. Wojciech Jurecki

Cadillac 335D jest słusznych rozmiarów, ma 5 780 mm długości, do tego w wyniku opancerzenia waży aż 3 tony. Nie powinno więc dziwić, że jego potężna jednostka napędowa zużywa średnio ok. 30 litrów paliwa na 100 km.

fot. Wojciech Jurecki

Auto jest wyposażone w benzynowy silnik V8 o pojemności 5,8 litra i mocy 130 KM. Napęd przekazywany jest na tylne koła poprzez trzystopniową skrzynię biegów. Cadillac może rozpędzić się maksymalnie do 100 km/h, co na tamte czasy było bardzo wysoką prędkością.

ZOBACZ TAKŻE:

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O CADILLACU MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.