Piękne samochody, piękne dziewczyny i Rock'n'Roll

W niedzielę 28 września ulice Sosnowca i Jaworzna zapełnią się cudami motoryzacji sprzed prawie 100 lat. Podczas jubileuszowej, V edycji Sosnowieckiego Spotkania Starych Samochodów gościem specjalnym będzie Sobiesław Zasada

Impreza odbywająca się zawsze w ostatnią niedzielę września to jeden z największych w Polsce zlotów miłośników zabytkowych aut. Na trasie przejazdu będzie można podziwiać prawie 300 wyjątkowych maszyn.

W zeszłym roku największą atrakcją zlotu była Syrena Sport oraz samochód Dodge Brothers z 1917 roku w kolorze bordowym. W tym roku również nie zabraknie niespodzianek - mówi Ryszard Czerwiński, organizator imprezy.

Najdroższe samochody na świecie sprzedane na aukcjach | Top 12

To przede wszystkim gratka dla miłośników starych aut, choć Ci którzy zdecydują się przyjść na Stadion Zagłębia Sosnowiec będą mogli liczyć na szereg innych, ciekawych atrakcji. Ci, którzy chcą podszlifować swoje umiejętności jazdy samochodem będą mogli wziąć udział w teście Stewarta. To jazda z piłką tenisową przymocowaną do linki na przedniej szybie samochodu.

Złaknieni mocnych wrażeń sprawdzą, co dzieje się w trakcie dachowania i za pomocą alkogoogli wejdą w skórę kierowcy, znajdującego się pod wpływem alkoholu. Dość widowiskowy będzie też bieg z oldtimerem. W tym roku uczestnicy powalczą na dystansie około 200 metrów. To wyścig z dodatkowym obciążeniem, zawodnicy pokonają go pchając przed sobą malucha.

Zlot odbędzie się w niedzielę 28 września. Rozpocznie się o godzinie 9:00 na Stadionie Zagłębia Sosnowiec. W programie m.in. "Muzeum Techniki na kołach", czyli parada ulicami miasta, motoryzacyjna giełda staroci, pokazy autodatailingu - profesjonalnej usługi mycia samochodu oraz konfrontacja samochodów klasycznych i tych po tuningu. Dla pań przewidziano strefę piękna, a dzieci będą mogły uczestniczyć w malowaniu wraków aut. Niewątpliwą atrakcją tegorocznej imprezy będą też wybory miss zlotu. Dlaczego warto uczestniczyć w tym wydarzeniu? Odpowiedź jest bardzo prosta. Piękne dziewczyny, piękne samochody i Rock'n'Roll - deklaruje Ryszard Czerwiński.

Pół wieku z Mustangiem | Historia modelu

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.