Classic Moto Show 2014 | Klasyka w Krakowie

W pierwszy weekend września miłośnicy klasycznej motoryzacji zjechali się z całej Polski do Krakowa. W klimatycznym Muzeum Inżynierii Miejskiej już po raz trzeci odbyła się wystawa Classic Moto Show

Auto Nostalgia 2014Auto Nostalgia 2014 Fot. Moto.pl Auto Nostalgia 2014 | Relacja

W tym roku pierwszy raz na wystawie mogliśmy obejrzeć stoiska takich firm jak Porsche Polska i Mercedes-Benz Polska. Polski oddział producenta z Zuffenhausen przygotował wystawę poświęconą 40-leciu kultowego 911 Turbo. W jednej z sal można było obejrzeć wszystkie generacje modelu - od 930 po najnowszą 991. Wśród nich znalazły się dwa wyjątkowe egzemplarze, prosto z Porsche Museum. Było to srebrne 911 Turbo S z 2003 roku z przebiegiem 15 tys. km i żółte 911 Turbo 997.2, które przejechało zaledwie 5 tys. km. Ozdobę stoiska stanowiły także 911 Turbo 964 w kolorze czarnym, czyli dokładnie takie auto jakim poruszali główni bohaterowie filmu pt. "Bad Boys" oraz przedstawiciel generacji 993 z oryginalnym pakietem aerodynamicznym GT.

W klimatycznej sali, którą zajmował drugi producent ze Stuttgartu, wystawiono m.in. kolekcjonerskie egzemplarze Mercedesów W186, czyli znanego Adenauera, W114 i W116, którym towarzyszyła nowa klasa CLS. Ciekawostkę stanowił także znajdujący się w gablotce katalog przedwojennego modelu Type 230 w polskiej wersji językowej. W sąsiedztwie stoiska można było obejrzeć legendarną pierwszą generację "Gelendy".

Ciekawą wystawę przygotował także krakowski dealer BMW, który poza prezentacją nowoczesnych modeli z palety "i", zaprezentował piękne rajdowe BMW 700 Sport, za kierownicą którego załoga Dobrzański Jerzy / Murawski Czesław ukończyła m.in. Rajd Polski w 1962 roku oraz pięknego Mini Coopera S - replikę samochodu, którym startował słynny Rauno Aaltonen. Do rajdowych okazów można było zaliczyć także replikę B-grupowego Audi Quattro czy słynną Sierrę Mariana Bublewicza.

Klasyczne Mercedesy na Starym Rynku w Poznaniu

Redakcja Magazynu Classicauto przywiozła w tym roku do Krakowa jeden z siedmiu fabrycznych Ferrari 355 Challenge z homologacją drogową. Wśród wielu eksponatów pokazanych na wystawie można było obejrzeć także brytyjskie Jaguary E-Type, XK 120 czy Mini. Powodów do narzekań nie mieli również miłośnicy amerykańskiej motoryzacji, którzy mogli obejrzeć m.in. Forda Mustanga, Chevroleta Corvette C3, czy piękną Chevelle. Nie zabrakło także aut przedwojennych oraz tych pochodzących z czasów PRL i demoludów.

W sobotę wieczorem z terenu wystawy do kolejnego odcinka specjalnego ruszali uczestnicy 3 Historycznego Rajdu Polski. Na starcie pojawiło się klika Porsche 911, repliki Fiatów 125p z OBRSO, włoskie Fiaty 500 czy piękne BMW 2002ti.

ZOBACZ DUŻĄ GALERIĘ ZDJĘĆ Z CLASSIC MOTO SHOW 2014

ZOBACZ TAKŻE:

Klasyka czy nowoczesność? | Porównanie cen Porsche

Wizyta w Muscle Car City na Florydzie

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.