Jaguar Mark II | Nie tylko dla Iana Calluma

Klasyk, ale w pełni przystający do współczesności. Jaguar Mark II przeszedł sporo modyfikacji, zanim Ian Callum odebrał go z firmy CMC. Miało skończyć się na jednym egzemplarzu, ale...

Jaguar E-Type Lightweight Prototyp już gotowy

Ian Callum to dyrektor odpowiedzialny za stylistykę współczesnych samochodów marki Jaguar. Sam zapałał miłością do starego, pięknego Mark II, jednak postanowił go unowocześnić.

Z pomocą przyszła firma CMC (Classic Motor Cars). Auto rozebrano, by dokonać odpowiednich przeróbek i przygotować nadwozie do malowania. W stosunku do oryginału pojawiły się "skrzela" na przednich błotnikach i klapce wlewu paliwa oraz "wtopione" w nadwozie nowoczesne zderzaki pozbawione chromu. Wewnątrz zamontowano współczesne sportowe fotele a także system multimedialny. Pod maską zamontowano wzmocniony silnik o pojemności 4,3 litra. Jego możliwości można śmiało testować, gdyż użyto współczesnego zawieszenia i układu hamulcowego.

Ile trzeba zapłacić za klasycznego Jaguara?

Po prezentacji tego wyjątkowego egzemplarza w firmie CMC rozdzwonił się telefon. Dzwoniono z całego świata z pytaniem czy można to auto zamówić. W związku z zainteresowaniem CMC postanowiło stworzyć jeszcze kilka sztuk uwspółcześnionego Mark II, ale dopiero po otrzymaniu zgody właściciela pierwszej sztuki. Ian Callum wyraził zgodę. Koszt przygotowania przez CMC Jaguara Mark II z opisanymi modyfikacjami ocenia się na ok 350-375 tys. funtów.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Samochody znanych ludzi | Steve McQueen i Jaguar XKSS

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.