Zlot właścicieli Peugeota 205 GTi w Katowicach

30 lat po debiucie Peugeot 205 GTi właściciele oraz wielbiciele kultowego hot hatcha spotkają się w najbliższą sobotę, tj. 6 września w Katowicach. Na uczestników czeka masa atrakcji

Peugeot 206 (1998-2006) - opinie Moto.pl

Dokładnie 30 lat temu z linii montażowych fabryki w Sochaux zjechały pierwsze egzemplarze sportowej wersji miejskiego modelu Peugeot. Przez cały okres produkcji z linii montażowych zjechało prawie trzysta tysięcy GTi (nie licząc wersji cabrio). Konkurencyjna cena za tak ekscytujące osiągi przysporzyła modelowi całej masy zwolenników.

Nadwozie Peugeot 205 zostało zaprojektowane przez Gerarda Weltera, a zaś wnętrze przez Paula Bracq'a, francuskiego designera i prawdziwego fana marki, we współpracy ze słynną włoską firmą designerską Pinifarina. Nowoczesna, dynamiczna linia i właściwie dobrane proporcje zostały docenione przez jury konkursu European Car of the Year w 1983 roku, w którym "dwieście piątka" zajęła drugie miejsce.

Zlot w Katowicach

Na 30-lecie 205 GTi polscy wielbiciele marki zdecydowali się uczcić urodziny legendy marki znad Sekwany jubileuszowym spotkaniem. W najbliższą sobotę Peugeot 205 Fanklub Polska, wraz z Auto Diler oraz Peugeot Polska jak też indywidulani pasjonaci hothacha spod znaku lwa planują dzień pełen wrażeń. Organizatorzy szczególnie zapraszają wszystkich posiadaczy i fanów Peugeota 205. Natomiast ze względu na okrągłą rocznicę, szczególnie wyeksponowane zostaną modele GTi.

Peugeot 205 - Ogłoszenia

Organizatorzy liczą, iż będzie to rekordowy jeśli chodzi o frekwencję zlot fanów Peugeota 205 w Polsce. Spodziewamy się kilkudziesięciu 205-tek, w tym modeli GTi, CTi, Rallye i Gentry. Zaproszenia zostały wysłane także do naszych przyjaciół za granicami Polski. Być może zjawią się ekipy z Czech, Węgier, Litwy, bądź Niemiec - przyznają inicjatorzy Zlotu Peugeot 205 GTi.

Zlot odbędzie się w sobotę 6 września w Katowicach przy ulicy Bocheńskiego 100, na terenie autoryzowanego dystrybutora Peugeot, firmy Auto Diler. Początek imprezy przewidziany jest około godziny 11.00 w sobotę. Wśród atrakcji organizatorzy przewidują między innymi konkurs na najpiękniejsze 205 w trzech kategoriach: Najpiękniejsze GTi, Najpiękniejsze CTi i najstarsze GTi.

ZOBACZ TAKŻE:

30 lat Peugeota 205

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.