Classic Moto Show Kraków 2014 | Zapowiedź

Już 5 września 2014 roku startuje trzecia edycja Classic Moto Show - jednego z największych wydarzeń poświęconych zabytkowej motoryzacji w Polsce. Podczas trzydniowej wystawy, organizowanej przez Fundację Muzeum Motoryzacji wspólnie z Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, będzie można podziwiać legendarne modele aut i motocykli. Moc atrakcji dla pasjonatów i nowa, rozrywkowa odsłona muzealnictwa czeka na wszystkich, którzy w pierwszy weekend września pojawią się na terenie Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

Podczas tegorocznej edycji Classic Moto Show Kraków 2014 zostanie zaprezentowanych około 200 pojazdów zabytkowych. Polscy i zagraniczni pasjonaci pojawią się na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Św. Wawrzyńca 15, wraz z najcenniejszymi okazami swoich kolekcji.

"W jednym miejscu będzie można zobaczyć polskie legendy motoryzacji, auta krajów demokracji ludowej czy "amerykańskie marzenia". Pojawią się zabytkowe jednoślady, automobile, a także, pierwszy raz w historii Classic Moto Show, zabytkowe maszyny rolnicze. Nie zabraknie również stałych kategorii naszej wystawy prezentujących legendarnych mistrzów oraz maszyny poczciwe i niezawodne. W tym roku zdecydowaliśmy się na zgromadzenie najcenniejszych pod względem sentymentalnym i jakościowym eksponatów muzealnych. Wyciągamy je z czterech muzealnych ścian i przenosimy na ulicę. Będzie to kolejny krok w stronę wzbogacania jakości wystawy, a także pokazania rozrywkowej strony muzealnictwa, nie tylko dla pasjonatów historii i motoryzacji, ale również dla całych rodzin" - komentuje Rafał Pliszka, organizator wystawy.

Classic Moto Show to nie tylko wystawa. Entuzjaści będą mogli podzielić się doświadczeniem z innymi oraz zgłębić wiedzę na temat technik pielęgnacji pojazdów pod okiem ekspertów, w trakcie trwania warsztatów renowacyjnych. Równolegle z wystawą będzie działać sprzedaż części kolekcjonerskich otwarta zarówno dla wystawców, jak i odwiedzających. W ramach części rozrywkowej, odwiedzający będą mieli również okazję podziwiać pokazową jazdę trial motocyklem zabytkowym.

"Ideą Classic Moto Show 2014 jest stworzenie okazji do promowania motoryzacji zabytkowej oraz próba zaszczepienia pasji do kolekcjonowania poprzez połączenie rozrywki z edukacją. Nie zapominamy również o najmłodszych uczestnikach imprezy. Jak co roku, przygotowaliśmy wiele atrakcji, w tym akcji i konkursów rodzinnych. Naszym celem jest również popularyzacja bezpieczeństwa na drodze. Dlatego współpracujemy ze służbami mundurowymi w ramach akcji Bezpieczna droga do szkoły"- dodaje Rafał Pliszka.

W ten sam weekend w Krakowie odbędzie się jeszcze jedna impreza z udziałem samochodów zabytkowych - Rajd Polski Historyczny. Dla uczestników Classic Moto Show 2014 będzie to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć w akcji legendarne pojazdy. Jeden z etapów Rajdu będzie startował właśnie z terenu wystawy, w sobotę wieczorem. Goście wystawy będą również mieli okazję na zwiedzić krakowski Kazimierz z okien londyńskiej taksówki.

Zapraszamy na Classic Moto Show 2014, wystawę zabytkowej motoryzacji, która odbędzie się na terenie Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, przy ul. Św. Wawrzyńca 15, w dniach 5-7 września 2014 roku. Więcej informacji na stronie: www.classicmotoshow.pl.

Classic Moto Show Kraków 2014Classic Moto Show Kraków 2014 Classic Moto Show Kraków 2014

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.