IV Eliminacja NOVOL Classicauto Cup 2014

Na starcie czwartej eliminacji NOVOL Classicauto Cup 2014 rozegranej 9-go sierpnia na lotnisku w Nowym Mieście nad Pilicą stanęły 83 oldtimery i youngtimery. Próba sportowa wyznaczona zarówno na szerokich przestrzeniach pasa startowego i dróg kołowania jak i na wąskiej i trudnej technicznie drodze przez las była zróżnicowana i emocjonująca.

Alpina 2002ti | Z myślą o promocji

Zawodnicy przejechali odcinek specjalny o długości ponad 4 km w sumie sześciokrotnie, po trzy razy w każdym kierunku. Bardzo widowiskowym i ciekawym dla kierowców elementem próby był przejazd przez hangar z nawrotem o 180 stopni wewnątrz. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała leniwej piknikowej atmosferze w parku maszyn, ale z zawodników wyciskała siódme poty.

W Grupie 1. Oldtimer Classic, podobnie jak podczas III Eliminacji w Białej Podlaskiej, zdecydowanie zwyciężył Bartosz Janik na Mercedesie 190E 2.3-16. W Grupie 2. Oldtimer Sport (o 0,5 sekundy nad Jarosławem Kowalskim na Mercedesie 190E!) wygrał Bogusław Wysocki na spektakularnej Toyocie Corolli AE86 z silnikiem 1600 cc. Grupa 3. Youngtimer Classic padła łupem Mirosława Mazurka na Porsche 944S. W Grupie 4. Youngtimer Sport, tym razem z "nie miażdżącą" przewagą, mimo poważnej przygody na zapoznaniu z trasą, zwyciężył Paweł Wójtowicz na Porsche 944 Turbo, a w Grupie 5. Youngtimer T4WD (auta powyżej 1,9-litra z doładowaniem i napędem na 4 koła) Wiktor Kozłowski na Subaru Legacy.

Wśród aut pozaregulaminowych (Grupa Open) najszybszy był Przemysław Dwulat na Mitsubishi Lancer.

Na starcie czwartej w tym sezonie odsłony cyklu Classicauto Mercedes Challenge (CMC), rozgrywanego w ramach NOVOL Classicauto Cup, stanęło 7 Mercedesów. Bojowe nastroje panowały w załodze Cezary Nowak/Ernest Nowak na solidnie przygotowanym do sportu W108 280 SE 3,5 z 1971 roku (najstarszy Mercedes w stawce). Auto to tryumfowało bowiem podczas poprzedniej eliminacji na torze w Toruniu. Tym razem jednak nie udało się wspiąć na podium - Cezary Nowak zajął w Nowym Mieście czwarte miejsce. Po przeliczeniu czasów odcinków przez współczynniki wyrównujące szanse wszystkich modeli Mercedesa, na dwie próby przed końcem, wyniki dwóch pierwszych zawodników były identyczne!

Finalnie wygrał tryumfator pierwszych zawodów sezonu na Torze Kielce Rafał Michura na w pełni oryginalnym, wyposażonym w automatyczną skrzynię biegów W123 280CE. Drugi, ze stratą 4,25 sekundy, był Ernest Nowak na mocno zmodyfikowanej "Beczce" coupe 280CE. Trzecie miejsce zajął Bartosz Janik na 190E 2.3-16.

Kolejna okazja do rywalizacji w NOVOL Classicauto Cup i CMC to zawody w Ułężu 13-go września. Więcej informacji i pełne wyniki na www.classicautocup.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Samochody znanych ludzi | Steve McQueen i Jaguar XKSS

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.