BMW 507 | Wyjątkowe auto Elvisa odżyje!

Legenda Elvisa Presleya jest wiecznie żywa. Teraz odżyje również jedno z wyjątkowych aut, które należało do artysty. Jego historia jest równie niesamowita jak biografia artysty

BMW 507 Roadster | Rekordowa cena

Z taką inicjatywą wystąpiła centrala BMW, która chce odrestaurować model 507 Roaster, należący niegdyś do Elvisa Presleya. Auto zjechało z taśmy produkcyjnej w 1957 roku z numerem nadwozia 70079. Presley zakupił je w Niemczech w trakcie odbywania służby wojskowej w 1958 roku. Zanim zapłacił 3 750 dolarów za swoje BMW, miał szansę odbyć nim jazdę próbną. Auto przez rok było używane we flocie testowej niemieckiego producenta, dlatego zanim samochód znalazł się na statku, który miał go zabrać do Stanów Zjednoczonych, przeszedł pełny serwis. Od początku złożono silnik, a wymianie uległa przednia szyba i skrzynia biegów. Ciekawostkę stanowi również fakt, że Elvis kazał zmienić fabryczny biały kolor na czerwony lakier z palety Porsche.

Elvis zabrał odbudowane BMW 507 do domu w 1960 roku, kiedy skończył służbę wojskową, którą odbywał na terenie Monachium. Dwa lata później samochód trafił w ręce Tommy Charlesa - pracownika salonu samochodowego marki Chrysler w Nowym Jorku. Nowy właściciel zabrał auto do rodzinnej Alabamy i dokonał tam wymiany silnika na potężne V8 z palety Chevroleta, które współpracowało z nową skrzynią biegów Borg-Warner oraz tylnym mostem od General Motors.

Używane modele BMW - Ceny!

Po tak licznych modyfikacjach samochód rozpoczął swoją przygodę z popularnymi w Stanach wyścigami na 1/4 mili. Na szczęście w 1968 roku auto trafiło w ręce Jacka Castora - inżyniera z Kalifornii, który chciał odbudować ten pojazd, ale wiele lat spędził on w magazynie. W tym miesiącu Castor postanowił wysłać samochód z powrotem do Monachium, gdzie zostanie wystawiony w oryginalnym stanie w muzeum BMW, a następnie trafi do warsztatów BMW Classic, gdzie z kolei zostanie poddany procesowi pełnej renowacji. Podobno może on potrwać nawet dwa lata.

ZOBACZ TAKŻE:

35 lat "eMek" - Moc, siła i doskonałość

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.