Lamborghini Countach LP400 | Pierwsze za ponad 1 mln $

Lamborghini Countach to dla wielu osób absolutna ikona włoskiej motoryzacji. Ten egzemplarz jako pierwszy przekroczył kwotę miliona dolarów, którą nowy właściciel zapłacił za ten wyjątkowy egzemplarz

Shelby GT350R | Najrzadszy z rzadkich

Pochodzący z 1975 roku Countach LP400 został sprzedany na aukcji Bonhmans za 1,2 miliona dolarów. Dlaczego osiągnął aż tak wysoką cenę? Jest to bowiem jeden ze 150 pierwszych egzemplarzy tego włoskiego superauta, który nosi przydomek "Periscopica", który nadano mu od montowanego we wnętrzu peryskopowego lusterka wstecznego. Rozwiązanie to jednak zniknęło z kolejnych wersji Countacha wyprodukowanych po 1977 rok, co z wyprodukowanych do tego czasu aut uczyniło bardzo poszukiwane. Unikatowe lusterko nie było jedynym powodem tak wysokiej ceny.

Sprzedany Countach LP400 w kolorze Blue Tahiti zachował się w doskonałej kondycji. Jego właściciele przejechali nim zaledwie 16,500 kilometrów, a samo auto wygląda jakby dopiero zjechało z linii montażowej. Jedynym zastrzeżeniem do oferowanego samochodu była niezgodność numeru nadwozia z numerem silnika. Całą sytuację wyjaśnił jednak człowiek-legenda marki spod znaku byka, Valentino Balboni, który oświadczył, że "w trakcie pierwszych lat produkcji Lamborghini Countach, rzadko kiedy zdarzało się, że pod maskę danego egzemplarza trafiał silnik z tym samym numerem".

"Z dużą dozą prawdopodobieństwa, można rozważyć, że silnik o numerze 1120070 został oryginalnie umieszczony w nadwoziu o numerze 1120066." - dodał Balboni.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW 507 | Najdroższe sprzedane

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.