Mercedesem po Wiśle | Na Starym Rynku w Płocku

Coroczne spotkania Mercedesem po Wiśle odbywają się od wielu lat. W tym roku uczczone zostaną rocznice modeli W140 i W460

Auto Nostalgia 2014

W ostatnią sobotę maja i pierwszą niedzielę czerwca odbędzie się 11. edycja imprezy "Mercedesem po Wiśle". Do Płocka przyjadą miłośnicy klasycznych Mercedesów z całej Polski, a także z Wielkiej Brytanii, Holandii, Gruzji, Białorusi czy Rosji.

Dwudniowa impreza to niepowtarzalna okazja, by z bliska obejrzeć zabytkowe pojazdy spod znaku trójramiennej gwiazdy na ulicach Płocka. Zlot zacznie się w sobotę, 31 maja o godzinie 14 na Starym Rynku przed płockim ratuszem, gdzie odbędzie się prezentacja klasycznych Mercedesów połączona z sesją zdjęciową i wystawą pod hasłem "Aleja Przyjaciół Mercedesem po Wiśle". Wieczorem uczestnicy imprezy spotkają się w Domu Technika. Poza wystawą modeli zabytkowych Mercedesów czeka ich tam recital krakowskiego artysty Pawła Orkisza wraz z zespołem.

Dziś klasyki, jutro zabytki - Mercedes W124 - Ogłoszenia

W niedzielę około godziny 11 goście zlotu w zorganizowanej kolumnie przejadą z Domu Technika do płockiego zoo, gdzie wezmą udział w festynie z okazji Dnia Dziecka i specjalnej loterii "Ślepy los". Komandor imprezy Maciej Kulas wraz z zespołem organizacyjnym jak zwykle przygotował liczne niespodzianki i atrakcje. Podczas tegorocznego zlotu odbędą się m.in. obchody rocznicy uruchomienia produkcji modeli W126 oraz W460. Nie zabraknie również najnowszych samochodów Mercedes-Benz.

W tym roku oprócz bez mała osiemdziesięciu klasycznych Mercedesów widzowie będą mogli podziwiać także wystawę towarzyszącą pod nazwą "Aleja Przyjaciół Mercedesem po Wiśle", na której zaprezentujemy amerykańskie hot rody, pojazdy stowarzyszenia Płockie Klasyki oraz pierwszą jeżdżącą replikę przedwojennego, polskiego samochodu CWS T1 z roku 1925. Zapraszamy wszystkich miłośników klasycznej motoryzacji do odwiedzenia nas zarówno w sobotę na Starym Rynku w Płocku, jak i w niedzielę, podczas wizyty w płockim zoo - mówi Maciej Kulas, organizator i współpomysłodawca zlotu "Mercedesem po Wiśle"

ZOBACZ TAKŻE:

Mają 30 lat i są jak klasyki

Więcej o: