Novol Classicauto Cup 2014 i Classicauto Mercedes Challenge

Kolejna ósma już edycja Pucharu Classicauto rusza 3-go maja na Torze Kielce. Rozegrany zostanie także oficjalny puchar markowy, wspierany przez firmę Mercedes-Benz Polska, Classicauto Mercedes Challenge

Nowoczesny klasyk

Do Miedzianej Góry przyjedzie rekordowa ilość 150 aut zabytkowych i youngtimerów, co gwarantuje wielkie emocje, nie tylko kierowcom, ale i widzom. Eliminacja NOVOL Classicauto Cup na Torze Kielce to obecnie największa sportowa impreza samochodowa w Polsce! W zawodach mogą brać udział samochody o różnym stopniu modyfikacji wyprodukowane do 1999 roku. Auta podzielone są na pięć grup ze względu na wiek (tu występują także współczynniki korygujące zależne od roku produkcji) oraz stopień wykonanych modyfikacji do sportu.

Długość prób sportowych wynosi od 2,5 do 3,5 km, a rozgrywa się ich podczas całego dnia sześć do ośmiu. Imprezy NOVOL Classicauto Cup składają się wyłącznie z rywalizacji sportowej (jazda na czas). Nie ma żadnych innych zadań bądź konkursów wpływających na końcowy wynik. Gęsty podział na grupy i klasy pojemnościowe gwarantuje uczestnikom satysfakcję ze zdobywanych trofeów - po zawodach na Torze Kielce wręczonych zostanie aż 80 pucharów! Pierwsi zawodnicy wystartują około godziny 10, a koniec zmagań nastąpi o godz. 18 30. Dzień wcześniej, w piątek po południu, na torze odbędą się jazdy treningowe.

Wszystkie informacje, kalendarz sezonu i regulamin NOVOL Classicauto Cup znajdują się na stronie www.classicautocup.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Najlepsze markowe puchary 2013

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.