Morgan Plus 8 | Limitowana edycja na 100-lecie

Morgan Plus 8 to kwintesencja marki. Z okazji 100-lecia brytyjskiego producenta, na rynku pojawi się specjalna wersja Plus 8 Speedster Limited Edition

Salon Genewa 2014 | Morgan Plus 4

Limitowana wersja oznacza, że powstanie niewiele sztuk tego auta. Plus 8 to najbardziej klasyczny Morgan w ofercie, ale także jeden z najbardziej radykalnych samochodów dopuszczonych do ruchu na terenie Unii Europejskiej. Dodatkowo w wersji Speedster wrażenia z jazdy są jeszcze mocniejsze.

Pod maską zajdzie się silnik V8 o pojemności 4,8 litra pochodzący z BMW o mocy 367 KM i 490 Nm momentu obrotowego. Jednostka może współpracować ze standardową 6-biegową manualną skrzynią biegów lub opcjonalnym sześciobiegowym automatem marki ZF. Dzięki sporej mocy i małej wadze (1100 kg) auto będzie przyspieszać od 0 do 100 km/h w 4,2 sekundy, a sprint zakończy na granicy 238 km/h.

Niska waga i świetne właściwości jezdne to zasługa aluminium, z którego wykonane jest nadwozie. Dzięki szerokiej liście opcji, klienci będą mogli wzbogacić lub przerobić elementy nadwozia na wiele sposobów.

Auto trafi do produkcji w czerwcu, a pierwsze dostawy do klientów zostaną zrealizowane w trakcie lata. Jaka będzie wartość pięknego sportowego auta w stylu retro? Zabawa zacznie się od 69 995 funtów.

ZOBACZ TAKŻE:

Powrót trójkołowego Morgana

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.