KITT, czyli niechciany Pontiac Firebird

KITT to oczywiście słynny samochód z amerykańskiego serialu Knight Rider, który w latach 80. emitowany był w telewizji. Teraz odpowiednio zamożny fan serialu będzie mógł poczuć się jak "Nieustraszony".

Stary, nowy Pontiac Trans Am

Przedstawiony egzemplarz to niestety nie oryginalny serialowy KITT. Na potrzeby produkcji stworzono cztery sztuki, a opisywane auto to replika, którą specjalnie dla Davida Hasselhoffa wykonał jeden z zagorzałych fanów. Obecnym właścicielem jest właśnie sam odtwórca głównej roli. Postanowił on jednak sprzedać swoją replikę Pontiaca Firebirda.

Auto zostało zbudowane na bazie wersji z silnikiem V8 o pojemności 5 litrów. Tak jak oryginalny egzemplarz ma unoszone do góry drzwi, dodatkowe oświetlenie i oczywiście migającą czerwoną listwę. Jest tez wyposażony w generator 4000 dźwięków, które wydawał z siebie KITT.

Samochód został wystawiony na aukcję w Stanach Zjednoczonych. Szczęśliwy zwycięzca będzie musiał jednak odebrać auto z Irlandii, gdzie obecnie jest prezentowany na wystawie. Szacowany koszt to około 50 tys. dolarów. Kto jest chętny?

Tyle musisz zapłacić za używanego Trans Ama

ZOBACZ TAKŻE:

Auto z serialu. Ile za spełnienie dziecięcych marzeń?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.