Audi Tradition | Plany na 2014 rok

Audi Tradition rozpoczyna rok 2014 ?na pełnych obrotach?. Miłośnicy dawnej motoryzacji będą mogli podziwiać zabytkowe pojazdy na ponad 25 imprezach, które w tym roku odbędą się w całej Europie

Audi S3 vs Audi Sport Quattro | Wideo

W Monako, za kierownicą Auto Union Silberpfeil Typ C z 1938 roku pojawi się legenda Formuły 1, Jacky Ickx. Z kolei podczas Eifel Rallye Festival, Stig Blomqvist będzie świętował jubileusz trzydziestolecia zdobycia tytułu rajdowego mistrza świata. Tegoroczny udział Audi Tradition w największej na świecie wystawie oldtimerów "Techno Classica" przebiegnie pod znakiem sportów motorowych. Na powierzchni ponad 700 metrów kwadratowych będzie można zobaczyć najcenniejsze w historii koncernu Audi pojazdy.

Techno Classica już po raz dwudziesty szósty odbędzie się w Essen, w Zagłębiu Ruhry. Od 26 do 30 marca spodziewanych jest tu ponad 180 tysięcy specjalistów i miłośników zabytkowych automobili. Audi Tradition zaprezentuje najbardziej utytułowane samochody w historii koncernu. Do najcenniejszych eksponatów należy Audi Typ C, dzięki któremu w roku 1914 marka po raz trzeci z rzędu zdobyła puchar alpejski, oraz samochód wyścigowy Auto Union Typ A, który zadebiutował równo 80 lat temu i już przy pierwszym starcie ustanowił trzy rekordy świata. Szczególną gratką wystawy jest Audi Rallye quattro A2, za kierownicą którego Stig Blomqvist przed trzydziestoma laty zdobył tytuł rajdowego mistrza świata i zapewnił czterem pierścieniom mistrzostwo świata producentów.

Miłośników motocykli z pewnością ucieszą dwa klasyczne jednoślady NSU. NSU Rennfox "Delphin" na którym Rupert Hollaus w 1954 zdobył tytuł w mistrzostwach świata klasy 125 cm3, oraz  NSU Rennmax 250 Wernera Haas'a - tryumfatora w klasie 250 cm3.

Dwa razy w tym sezonie fani będą mogli podziwiać w akcji "srebrne strzały" - Auto Union Silberpfeile. Pierwsza prezentacja będzie należała do Jacky'ego Ickx'a, który zasiądzie za kierownicą Auto Union Typ C w Grand Prix Historique w Monako (9-11 maja). Potem pojazd pojawi się na Goodwood Festival of Speed. Od 26 do 29 czerwca, prawdopodobnie ok. 170 tysięcy miłośników weźmie udział w największej na świecie imprezie poświęconej zabytkowym pojazdom wyścigowym. Tam właśnie będzie można również podziwiać Audi 90 quattro IMSA GTO, zwycięzcę tej serii amerykańskich wyścigów sprzed 25 lat.

Po raz drugi Audi Tradition weźmie udział w Eifel Rallye Festival w Daun. Na tym największym niemieckim rajdzie pojazdów zabytkowych spodziewanych jest 30 tysięcy gości. Podczas imprezy cztery pierścienie obchodzić będą jeden z największych jubileuszy w historii swojego zaangażowania w sporty motorowe. Przed trzydziestu laty Audi zdobyło tytuł mistrza świata producentów, a Stig Blomqvist za kierownicą samochodu z Ingolstadt potwierdził wyróżnienie dokładając do niego mistrzostwo świata kierowców. W Daun będzie miał okazję raz jeszcze siąść za sterami swojego auta.

Ponadto Audi Tradition w tym roku weźmie po raz kolejny udział w paradzie kierowców towarzyszącej 24-godzinnemu wyścigowi w Le Mans. To już tradycja, że w piątek  (w tym roku to 13 czerwca) poprzedzający rozpoczęcie najsłynniejszego długodystansowego wyścigu świata, około 100 tysięcy widzów podziwia przejazd kierowców w zabytkowych automobilach przez starówkę Le Mans. Zespoły kierowców Audi Sport pojadą w tym roku oldtimerami z lat trzydziestych spod znaku Auto Union, czyli samochodami marki Horch, Wanderer i Audi.

Audi Tradition pojawi się także na piętnastu imprezach w całych Niemczech. W terminarzu znalazły się tak znane wydarzenia jak Donau Classic w Ingolstadt (26-28 czerwca), Heidelberg Historic (10-12 lipca), Sachsen Classic (21-23 sierpnia) czy Schloß Bensberg Classics (18-20 lipca).  Podczas Bodensee Klassik (1-3 maja) Audi Tradition zaprezentuje z kolei kolekcję youngtimer'ów. Audi jest też głównym sponsorem imprezy Autozeitung Youngtimer Classic (6 września). Inne znaczące wydarzenia to Internationale Edelweiß Bergpreis Roßfeld Berchtesgaden (26-28 września), rajd motocyklowy Schottenring Classic Grand Prix (16-17 sierpnia) oraz udział w 10. Międzynarodowym Konkursie Elegancji (29-31 sierpnia) w Schwetzingen.

ZOBACZ TEŻ:

Mercedes wskrzesił legendę

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.