Robert Kubica - 2006

Nie był pierwszym Polakiem, który zasmakował Formuły 1, ale jest jak na razie jedynym polskim kierowcą, który wystartował w Grand Prix i odnosił sukcesy w tym najbardziej elitarnym sporcie motorowym

A kto był pierwszy? W 1979 roku bolid F1 prowadził syn ówczesnego premiera, Andrzej Jaroszewicz. W 1992 roku Jarosław Wierczuk wziął udział w jazdach testowych włoskiego teamu Forti, ale dobrego wrażenia nie zrobił.

Alfa Romeo 4CAlfa Romeo 4C Alfa Romeo 4C Kolejna dekada - Sprawdź co nas czeka

Kolejnym Polakiem, który prowadził bolid Formuły 1, był Seweryn Kubacki, który 7 lat temu prowadził  McLarena w nagrodę za zwycięstwo w konkursie West Race Day.

Jednak pierwszym i jak na razie jedynym Polakiem, który wystartował w Grand Prix, jest Robert Kubica. Na początku kariery związany z Renault, największe sukcesy osiągnął jednak z BMW Sauber. Ostatnio ściga się w barwach Lotus Renault GP i gdyby nie wypadek w czasie spędzania wolnego czasu za kierownicą Škody w Rajdzie Ronde di Andora, w wyniku którego doznał poważnych złamań ręki i nogi, z pewnością  mógłby się pochwalić kolejnymi sportowymi sukcesami. Cały czas czekamy na powrót Kubicy do F1. Czy nasze marzenia się spełnią? W tym sezonie pewnie już nie. Poczekamy na przyszły.

Filip Otto

ZOBACZ TAKŻE:

KONKURS | Wygraj komplet opon zimowych

Auto dekady | Bugatti Veyron

Continental zakłada korki i sponsoruje Mundial

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.