Ford Mustang Revology | Nowy rywal Singera

Każdy kto marzy o klasycznym Fordzie Mustangu i jego wygodnym użytkowaniu na co dzień, może teraz spełnić swoje marzenie
Porsche 911 od Singera - ślinka cieknie | Galeria Porsche 911 od Singera | Galeria

Wszystko dzięki nowoczesnej replice kultowego Forda, wprowadzonej do sprzedaży przez bazującą na Florydzie firmę Revology Cars. Według jej szef jest to "pierwsza prawdziwa replika Mustanga" z niesamowitym wyglądem oryginalnego auta w postmodernistycznej interpretacji. Co to oznacza?

Oczywiście to, że na pokładzie auta znajdziemy wiele współczesnych technologii. Wszystko zaczyna się na zewnątrz, gdzie pojawiły się lampy wyposażone w technologię LED. Najważniejsze jednak kryje się pod maską. Tam miejsce znalazła 5-litrowa jednostka V8 z wtryskiem paliwa, więc z regulacją gaźników nie będzie problemu. Dodatkowo Mustang z Revology Cars ma trzypunktowe tylne zawieszenie, hamulce tarczowe na obu osiach, wspomaganie kierownicy. Silnik można połączyć z 5-biegowym "manualem" lub 4-biegową skrzynią automatyczną.

We wnętrzu także nie zabrakło współczesnych udogodnień. Są elektrycznie sterowane fotele, centralny zamek, komputer pokładowy, zegary z LED-owym podświetleniem i radio z systemem Bluetooth. Całe wnętrze zachowało jednak klasyczny styl sprzed lat.

Ceny unowocześnionego Mustanga z końca lat 60. ubiegłego wieku zaczynają się od niespełna 120 000 dolarów. Na zdjęciach zaprezentowany został model ze składanym dachem, ale w ofercie dostępna jest również wersja z nadwoziem typu fastback. Pierwsze sztuki wyjadą do klientów na wiosnę przyszłego roku. Oznacza to, że od przyszłego roku Singer, który produkuje w podobny sposób repliki Porsche 911, będzie miał nowego rywala.

ZOBACZ TAKŻE:

Shelby GT | Mustang, którego Hellcat może się bać

Shelby GT | Mustang, którego Hellcat może się bać

Więcej o:
Komentarze (7)
Ford Mustang Revology | Nowy rywal Singera
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • hansman

  Oceniono 19 razy 13

  "Ceny unowocześnionego Mustanga z końca lat 60. ubiegłego wieku zaczynają się od niespełna 120 000 dolarów."

  faktycznie, pół darmo, kązdy może go mieć!

 • thor.g

  Oceniono 7 razy 5

  Szanowny ałtorze, po tłumaczeniu gugle translejtem na prawdę nie zaboli przeczytanie i poprawienie tekstu. Przeraża mnie że Wam za to "dziennikarstwo" cut&paste w ogóle płacą...

 • Gość: Janek

  Oceniono 4 razy 4

  4biegowy automat. Od momentu premiery przez prawie 5 dekad przybył 1 dodatkowy bieg...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX