Toyota Land Cruiser J70 | Twardziel ma 30 lat

W tym roku mija 30 lat od debiutu produkowanej do dziś Toyoty Land Cruiser serii J70. Z tej okazji auto powraca do ojczyzny
Toyota Land Cruiser J70 Twardziel ma 30 lat W tym roku mija 30 lat od debiutu produkowanej do dziś Toyoty Land Cruiser serii J70. Z tej okazji auto powraca do ojczyzny. Prawdziwe samochody terenowe ewoluują do pewnego stopnia, aż osiągną pełną dojrzałość konstrukcji, by nie powiedzieć doskonałość. Land Rover Defender, Mercedes G, czy Toyota Land Cruiser J70 to najlepsze przykłady, od lat produkowane w niemal niezmienionej postaci. Jedyne modyfikacje wynikają z konieczności dostosowania się do najnowszych norm emisji spalin, czasem producenci proponują nowsze projekty wnętrza. Ale powiedzmy szczerze, klientom poszukującym prawdziwego twardziela bardziej zależy na niezawodnej mechanice, niż dobrze wyglądających plastikach. Mimo to J70 przez 30 lat istnienia na rynku przeszedł modyfikacje. Pierwsze nowości pojawiły się po 15 latach w 1999 roku. Zmieniono wtedy nie wygląd, a przednią oś sztywną i poprawiono konstrukcję zawieszenia. Poważne zmiany w wyglądzie przyszły dopiero w 2007 roku, gdy pojawiły się duże prostokątne reflektory i "bezpieczne" zderzaki. J70 zniknął z rodzimego rynku japońskiego w 2004 roku. Teraz po dekadzie przerwy model wraca z nadwoziem kombi i pickup z podwójną kabiną. Do napędu użyty będzie jeden silnik V6 4.0 o mocy 231 KM i momencie 360 Nm, łączony z pięciobiegową skrzynią ręczną. Rzecz jasna dołączany napęd obu osi oferowany jest seryjnie.
Toyota RAV4 ma już 20 lat Toyota RAV4 ma już 20 lat

Prawdziwe samochody terenowe ewoluują do pewnego stopnia, aż osiągną pełną dojrzałość konstrukcji, by nie powiedzieć doskonałość. Land Rover Defender, Mercedes G, czy Toyota Land Cruiser J70 to najlepsze przykłady, od lat produkowane w niemal niezmienionej postaci. Jedyne modyfikacje wynikają z konieczności dostosowania się do najnowszych norm emisji spalin, czasem producenci proponują nowsze projekty wnętrza. Ale powiedzmy szczerze, klientom poszukującym prawdziwego twardziela bardziej zależy na niezawodnej mechanice, niż dobrze wyglądających plastikach.

Mimo to J70 przez 30 lat istnienia na rynku przeszedł modyfikacje. Pierwsze nowości pojawiły się po 15 latach w 1999 roku. Zmieniono wtedy nie wygląd, a przednią oś sztywną i poprawiono konstrukcję zawieszenia. Poważne zmiany w wyglądzie przyszły dopiero w 2007 roku, gdy pojawiły się duże prostokątne reflektory i "bezpieczne" zderzaki.

Toyota Land Cruiser - Ogłoszenia

J70 zniknął z rodzimego rynku japońskiego w 2004 roku. Teraz po dekadzie przerwy model wraca z nadwoziem kombi i pickup z podwójną kabiną. Do napędu użyty będzie jeden silnik V6 4.0 o mocy 231 KM i momencie 360 Nm, łączony z pięciobiegową skrzynią ręczną. Rzecz jasna dołączany napęd obu osi oferowany jest seryjnie.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Land Cruiser 100 (1997-2007) - opinie Moto.pl

Toyota Land Cruiser 100 (1997-2007) - opinie Moto.pl
Więcej o:
Komentarze (12)
Toyota Land Cruiser J70 | Twardziel ma 30 lat
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • dziuraweportki

  Oceniono 4 razy 2

  samochód marzenie..

 • piuropusz

  Oceniono 10 razy 2

  zajebisty pojazd...

 • Gość: Pan M

  Oceniono 5 razy 1

  Można spróbować sprowadzić sobie taką TOYOTĘ z rosji fabrycznie nową z salonu-silnik 4.2 D,różne nadwozia:2d pick-up,4d pick-up,3d long,5d,cena od 80tys.euro.

 • jan.go

  Oceniono 6 razy 0

  Land Cruiser tak ale prawdziwymi terenówkami zostały tylko krótkie wersje .

 • Gość: V6TURBO

  Oceniono 62 razy -40

  JAPONCZYCY JAK ZAWSZE MISTRZAMI PODRUBEK NAWET Z NAZWY CHCA SIE UPODOBNIC DO LAND ROVERA TYLE ZE LANDROVER PRZY TOYOCIE TO JAK KSIAZE WSROD PROSTAKOW A POLACZKI JAK ZWYKLE PODNIECAJA SIE AZJATYCKIMI KOPIAMI !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX