Klasyczne Mercedesy na Starym Rynku w Poznaniu

Długi czerwcowy weekend to dobra okazja do organizowania zlotów. Klasyczne Mercedesy po raz trzynasty zawitają do Poznania. Można je będzie podziwiać w sobotę na Starym Rynku
Salon Paryż 2014 | Wnętrze Mercedesa GT AMGWnętrze Mercedesa GT AMG

W dniach 19-22 czerwca w Poznaniu odbędzie się StarDrive Poland 2014, czyli trzynasty (szczęśliwy) Zlot Zabytkowych Mercedesów. Do stolicy Wielkopolski przyjedzie ponad 100 załóg z Polski i Europy, w tym z Niemiec, Holandii, Szwecji i Litwy. Wszystkie samochody będzie można podziwiać podczas sobotniego konkursu elegancji na Starym Rynku.

StarDrive Poland odbywa się już po raz trzynasty - w tym roku w Poznaniu. W imprezie wezmą udział właściciele Mercedesów wyprodukowanych do roku 1987. Tradycyjnie, nie zabraknie wśród nich pięknie zachowanych modeli przed- i powojennych, a ich właściciele wystąpią w strojach z epoki. W minionych latach podczas zlotu można było podziwiać takie gwiazdy jak 540 K, 300 S (W 188), Gullwingi, Pagody i szeroką rzeszę aut z lat 70. oraz 80.

Mercedes W123 - Ogłoszenia

StarDrive Poland 2014 zaczyna się w czwartek, 19 czerwca, od wspólnej biesiady uczestników spotkania. W piątek wszystkie załogi ruszają w trasę 110-kilometrowego rajdu, po którym - po raz pierwszy w historii zlotu - odbędzie się Memoriał Mercedesa w bowlingu. W sobotę auta w zorganizowanej kolumny przejadą ulicami Poznania i o godzinie 14 zameldują się na Starym Rynku, gdzie odbędzie się konkurs elegancji. To wyśmienita okazja, by móc z bliska podziwiać klasyczne Mercedesy i spotkać ludzi, których łączy wspólna, motoryzacyjna pasja. Po godzinie 16 samochody przejadą do Starego Browaru, gdzie będą dalej prezentowane do godziny 18. Zlot tradycyjnie zakończy się Balem Komandorskim, połączonym z ceremonią wręczenia nagród dla zwycięzców zabaw i konkursów.

ZOBACZ TAKŻE:

Rusza Stacja Mercedes | "Mercedes w parku nam nie przeszkadza"

Rusza Stacja Mercedes |

Więcej o: