KITT, czyli niechciany Pontiac Firebird

KITT to oczywiście słynny samochód z amerykańskiego serialu Knight Rider, który w latach 80. emitowany był w telewizji. Teraz odpowiednio zamożny fan serialu będzie mógł poczuć się jak "Nieustraszony".
Stary, nowy Pontiac Trans AmStary, nowy Pontiac Trans Am

Przedstawiony egzemplarz to niestety nie oryginalny serialowy KITT. Na potrzeby produkcji stworzono cztery sztuki, a opisywane auto to replika, którą specjalnie dla Davida Hasselhoffa wykonał jeden z zagorzałych fanów. Obecnym właścicielem jest właśnie sam odtwórca głównej roli. Postanowił on jednak sprzedać swoją replikę Pontiaca Firebirda.

Auto zostało zbudowane na bazie wersji z silnikiem V8 o pojemności 5 litrów. Tak jak oryginalny egzemplarz ma unoszone do góry drzwi, dodatkowe oświetlenie i oczywiście migającą czerwoną listwę. Jest tez wyposażony w generator 4000 dźwięków, które wydawał z siebie KITT.

Samochód został wystawiony na aukcję w Stanach Zjednoczonych. Szczęśliwy zwycięzca będzie musiał jednak odebrać auto z Irlandii, gdzie obecnie jest prezentowany na wystawie. Szacowany koszt to około 50 tys. dolarów. Kto jest chętny?

Tyle musisz zapłacić za używanego Trans Ama

ZOBACZ TAKŻE:

Auto z serialu. Ile za spełnienie dziecięcych marzeń?

Californication - Porsche 911 Cabrio

Więcej o: