Shelby GT350R | Najrzadszy z rzadkich

Oto Shelby GT350R. Powstały jedynie 34 sztuki tej amerykańskiej wyścigowej bestii, co czyni go najbardziej poszukiwaną wersją Forda Mustanga. Ten egzemplarz jest jednak jeszcze bardziej wyjątkowy
Shelby GT350R: najrzadszy z rzadkich Samochód Chariego Kempa zlicytowany za 984 500 tys. dolarów Egzemplarz Forda Mustanga Shelby GT350 w wersji R został wylicytowany w domu aukcyjnym RM Auctions w Amelia Island za kwotę 984 500 tys dolarów. Shelby GT350R - powstały jedynie 34 sztuki tej amerykańskiej wyścigowej bestii, co czyni go najbardziej poszukiwaną wersją Forda Mustanga. Ten egzemplarz jest jednak jeszcze bardziej wyjątkowy. Oto bowiem Shelby GT350 w wersji R, który został wylicytowany w domu aukcyjnym RM Auctions w Amelia Island za kwotę 984 500 tys. dolarów. Dlaczego jest to tak wyjątkowy egzemplarz? To jeden z tych aut wyprodukowanych przez Shelby, który nosi wiele tytułów "naj". Auto należało do byłego kierowcy wyścigowego m.in. serii Can-Am, Chariego Kempa. Odnosząc 32 zwycięstwa w latach 1968-1970, w tym 17 z rzędu, jest najbardziej utytułowanym autem w historii stajni Shelby. Dodatkowo tym egzemplarzem GT350R pobito 16 rekordów okrążeń na wielu amerykańskich torach. To nie wszystko. Zastanawialiście się jakie jest najszybsze Shelby z silnikiem 289 V8? To właśnie opisywany egzemplarz, który w 1968 roku na torze Daytona uzyskał prędkość 184 mil na godzinę (296 km/h), poprawiając osiągnięcie słynnej Cobry. Skąd pewność, że to właśnie to auto ustanowiło te wszystkie rekordy? Otóż nowy właściciel, wraz z autem, otrzymał jego pełną wyścigową dokumentację, łącznie z potwierdzeniem oryginalności wszystkich elementów nadwozia, na których znajdują się oznaczenia K-Code. Mamy nadzieje, że Shelby GT350R trafiło w dobre ręce i jeszcze gdzieś będziemy mogli go obejrzeć np. na zlocie Forda Mustanga z okazji 50-lecia modelu, która odbędzie się w przyszłym miesiącu w Stanach Zjednoczonych.
Pół wieku z MustangiemPół wieku z Mustangiem

Oto bowiem Shelby GT350 w wersji R, który został wylicytowany w domu aukcyjnym RM Auctions w Amelia Island za kwotę 984 500 tys dolarów. Dlaczego jest to tak wyjątkowy egzemplarz? To jeden z tych aut wyprodukowanych przez Shelby, który nosi wiele tytułów "naj".

Auto należało do byłego kierowcy wyścigowego m.in. serii Can-Am, Chariego Kempa. Odnosząc 32 zwycięstwa w latach 1968-1970, w tym 17 z rzędu, jest najbardziej utytułowanym autem w historii stajni Shelby. Dodatkowo tym egzemplarzem GT350R pobito 16 rekordów okrążeń na wielu amerykańskich torach.

Sprawdź ceny Mustangów w Polsce

To nie wszystko. Zastanawialiście się jakie jest najszybsze Shelby z silnikiem 289 V8? To właśnie opisywany egzemplarz, który w 1968 roku na torze Daytona uzyskał prędkość 184 mil na godzinę (296 km/h), poprawiając osiągnięcie słynnej Cobry.

Skąd pewność, że to właśnie to auto ustanowiło te wszystkie rekordy? Otóż nowy właściciel, wraz z autem, otrzymał jego pełną wyścigową dokumentację, łącznie z potwierdzeniem oryginalności wszystkich elementów nadwozia, na których znajdują się oznaczenia K-Code.

Mamy nadzieje, że Shelby GT350R trafiło w dobre ręce i jeszcze gdzieś będziemy mogli go obejrzeć np. na zlocie Forda Mustanga z okazji 50-lecia modelu, która odbędzie się w przyszłym miesiącu w Stanach Zjednoczonych.

ZOBACZ TAKŻE:

Pierwszy sprzedany Ford Mustang | WIDEO

Więcej o: