Yaris Hybrid spalił 0,9 l/100 km

Zwycięzcą konkursu ?Wygraj nową hybrydową Toyotę Yaris? organizowanego przez Toyota Motor Poland po zaciekłej rywalizacji został Adam Rymarczuk, który uzyskał zużycie paliwa na poziomie zaledwie 0.9 l/100 km i tym samym wygrał Toyotę Yaris Hybrid

Toyota Prius III - test | Za kierownicą

Od 1 czerwca do 30 września br. w stacjach dilerskich w Polsce rozgrywane były lokalne etapy konkursu. Uczestnicy podczas jazdy próbnej hybrydową Toyotą Yaris rywalizowali o jak najniższe zużycie paliwa. W całej sieci Toyoty w konkursie wykonano aż 1678 jazd testowych.

Konkurencja finałowa odbyła się 6 października na torze Akademii Jazdy Toyota. Każdy z zawodników miał do pokonania identyczną trasę z takimi samymi zadaniami. Trasa została skonfigurowana tak, aby odzwierciedlała jazdę w mieście. W nieregularnych odstępach wyznaczono sześć miejsc, w których każdy zawodnik musiał zatrzymać samochód i ruszyć ponownie - tak, jak na skrzyżowaniu. O wynikach konkursu decydowało możliwie najniższe zużycie paliwa. Kryterium dodatkowym był czas przejazdu.

Zwycięzcą został Adam Rymarczuk, uzyskując zużycie paliwa na poziomie 0.9 l/100 km, w czasie 13 min 15 sek. Na drugim miejscu ex aequo znaleźli się Piotr Bąk (0,9 l/100 km ; czas 19 min 51 sek) i Michał Maj (1,0 l/100 km ; czas 11 min 42 sek).

Sprawdź, ile można zaoszczędzić kupując właściwe opony

Wyniki uzyskane przez uczestników konkursu dowodzą rekordowej oszczędności technologii hybrydowej Toyoty. Jak powiedział zwycięzca: "W konkursie nie można było się po prostu toczyć. Samochód ma służyć do swoich zadań, stosowałem więc normalną jazdę, tak jak codziennie jeżdżę do pracy, oszczędnie po prostu. To była moja trzecia przejażdżka samochodem hybrydowym. Wcześniej byłem w salonie Toyoty na jeździe próbnej Priusem, potem startowałem w konkursie Toyotą Yaris, i trzeci raz miał miejsce już na finale konkursu."