Z archiwum moto.pl | TOP 10 | Najlepsze silniki

10.09.2016 14:16
Alfa Romeo Brera

Alfa Romeo Brera Alfa Romeo

[17.12.2012] Trwałe, niezawodne, oszczędne i tanie w użytkowaniu - takie musiały być silniki, które znalazły się w najnowszym zestawieniu tygodnika 'Motor'. Oto najlepsze jednostki ostatnich dziesięciu lat [x]
Komentarze (127)
Z archiwum moto.pl | TOP 10 | Najlepsze silniki
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: szabla

  Oceniono 84 razy 60

  1.9 JTD Multijet od Fiata to mistrzostwo swiata, ale oczywiscie musialo go zabraknac.

 • Gość: Pozdro!

  Oceniono 81 razy 57

  Najbardziej w różnych artykułach motryzacyjnych rozwala mnie zaleta samochodu pt.: "bezproblemowy dostęp do części". Czy my żyjemy na Kamczatce że jest jakiś problem z dostępem do części samochodów?

 • Gość: rsfghy

  Oceniono 45 razy 39

  To jest TOP 10 czy TOP 8????????

 • Gość: wiesław

  Oceniono 42 razy 34

  A ja żem kiedyś wypił dwie wódki w remizie na zabawie, i wsiadłem w Passata bo do siebie na wioskie wracać musiałem. I przysnęło mi się za kółkiem i jak żem przyje...ał w drzewo to mnie się z fury tylko 1,9 TDI ostał w całości. Więc zamontowałem ten silnik co mnie się ostał do ciągnika Ursus i panie trzeci miljon kilometrów kręcę. A leję w bak wszystko co na gieesowym cepeenie dają i rzepakowy i mazut i lakier i asfalt, wszystko. Zakopci tylko panie i idzie jak burza i orze... orze...

 • Gość: Roslina

  Oceniono 51 razy 27

  Brakuje całej rodziny hondowskich VTECów, brakuje też 1.9JTD montowanych w alfach, oplach, saabach, fiatach i lanciach.

 • Gość: z Poznania

  Oceniono 38 razy 26

  Mówiąc szczerze nie bardzo rozumiem to zestawienie. Przykładowo:
  Najważniejsze zalety przytaczane przez Motor:
  - bardzo niski koszt użytkowania,
  - dobra dynamika,
  - świetne zaopatrzenie w części.

  Dynamika, dobra czy nie zależy w tym przypadku nie tylko od silnika ale też od masy samochodu i układu przeniesienia napędu w stosunku do zastosowanej jednostki napędowej. Zapewniam, że inna będzie dynamika Forda Ka ze skrzynia manualną a inna Mondeo z napędem na 4 koła i przekładnią automatyczną, pomimo tego samego silnika.
  Świetne zaopatrzenie w części to też raczej nie zaleta silnika per se, a rozpowszechnienia jednostki i łańcucha serwisowego. Pojawiające się w paru miejscach dostosowanie do zasilania gazem jest zaś zaletą nie silnika a układu zasilania paliwem - dziś każdy nowy silnik benzynowy może być zasilany gazem i tylko od producenta zależy czy samochód zostanie doposażony w nią. Ba! są przypadki, że w taką instalację są wyposażane samochody tylko na określone rynki. Czy to oznacza, że mają lepsze silniki?

  Zabrakło mi za to zestawienia niezawodności, niewrażliwości na paliwo o różnej jakości, kultury pracy czy równomierności rozwijania obrotów.

 • Gość: d

  Oceniono 27 razy 19

  Koziołek Matołek po raz kolejny się nie popisał.

 • Gość: aaa

  Oceniono 27 razy 17

  "Mk 6 (od 2008 r.)." -

  W 2008 to zakończono produkcję MK6

  Redakcyjne barany

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX