Marian Kowalski chce kupić samochód

Marian ma 30 lat. Jest młody, ma żonę i dwójkę dzieci. Chce szybko kupić nowy samochód. Pośpiech jest złym doradcą, a objazd wszystkich dilerów zajmie wieczność. Gdzie łatwo skonfigurować swoje wymarzone auto?

W Internecie. Strony producentów i ich konfiguratory pozostawiają jednak wiele do życzenia. Poza tym mają jedną podstawową wadę: nie można porównać aut jednej marki z modeli drugiej. W sieci takich miejsc jest niewiele.

Możliwość wpisania kilku kryteriów oraz porównywanie daje Samar.pl. To nie tylko katalog na temat nowych samochodów, ale także dobre źródło wiedzy o tym, co się sprzedaje w kraju, jakie są promocje i ofert specjalne. Serwis uwzględnia ponadto zależności i wykluczenia występujące w wyposażeniu opcjonalnym. Żaden inny serwis nie zawiera dodatkowo, tak obszernych galerii, dotyczących samochodów nowych i żaden serwis nie pozwalał na wprowadzenie tak wielu kryteriów wyszukiwania.

TOP10 | Samochody za jedną pensję

Jak to działa? Wyszukiwanie konkretnego samochodu - krok po kroku

Budżet. Do wydanie jest ok. 70 tys. zł. Rozmawiając ze znajomymi i rodziną Marian zdecydował się na nowe auto z gwarancją. Potrzeby rodziny i samego Mariana są jednak znacznie bardziej wygórowane. Jakie konkretnie?

Bagażnik. Dwójka małych dzieci to masa gadżetów do spakowania o wózku nie wspominając. 450 litrów, to absolutne minimum, żeby to wszystko pomieścić.

>>>Gdzie najlepiej szukać samochodów używanych? Tylko tutaj<<<

Nadwozie. Potrzebne jest jak najbardziej uniwersalne nadwozie. Stąd w swoich poszukiwaniach uwzględnił zakup hatchabcka, kombi lub vana. W grę wchodzi także przedstawiciel grupy rekreacyjno-terenowej.

Bezpieczeństwo. Ze względu na dzieci, bezpieczeństwo jest na pierwszym planie. Cztery gwiazdki NCAP to absolutne minimum. Bezdyskusyjnym jest wybór systemów ABS, ASR, ESP tak samo, jak czołowych i bocznych poduszek powietrznych z kurtynami dla pierwszego i drugiego rzędu siedzeń.

Auta z fabryczną instalacją LPG

Jako, że dzieci jeżdżą w fotelikach niezbędny jest system isofix. Ponieważ foteliki wraz z bagażem mogą ograniczać widoczność do tyłu, komplet czujników do parkowani byłby mile widziany.

Ekonomia. Marian co prawda nie jest typem rajdowca, ale wie że moc pojazdu także wpływa na bezpieczeństwo. Dlatego zdecydował, że auto ma mieć przynajmniej 100 KM. Rodzaj paliwa nie jest tak ważny. Koszt eksploatacji, zależy od stylu jazdy i jeśli zakup dojdzie do skutku, z pewnością Marian zdecyduje się na szkolenie z ecodrivingu.

Wyszukiwanie. Wprowadzenie wszystkich tych kryteriów pozwoliła na wyfiltrowanie 15 aut spełniających jego wymagania. Ze względu na fakt, że w grupie tych pojazdów znalazły się dwa auta posiadające instalację LPG, a Marian na co dzień korzysta z parkingów podziemnych w których, w świetle przepisów, zakazane jest parkowanie aut z LPG, do rozważenia pozostało 13 konfiguracji.

Z grupy tej Marian wybrał dwa auta i wykorzystując dostępną w serwisie porównywarkę zważył za i przeciw poszczególnych wersji. Pomocnym narzędziem okazał się dostępny również na stronie zaletomierz.

Ostateczny wybór padł na Citroena C4 Picasso w wersji Grand. Auto pomieści 7 osób, jest obszerne i dużo miejsca na bagaże. Teraz już tylko czas sprawdzić jak Citroen spisuje się na drodze i czy w kontakcie na żywo spełni oczekiwania Mariana. Tej wiedzy internet nie daje. Jeszcze.

ZOBACZ TAKŻE:

Sprawdź aktualne ceny samochodów używanych

Mamy prawdopodobnie najdroższą drogę na świecie. Kilometr za 200 mln zł

TOP 5 (+2) | Auta na wakacje do 50 tys. zł

Więcej o:
Copyright © Agora SA