Ruszyły testy odcinkowego pomiaru prędkości

Myślisz, że fotoradary to wyciąganie pieniędzy? Nie tylko. GITD na jednej z dróg dojazdowych do Bydgoszczy, pod hasłem "walki o bezpieczeństwo", rozpoczęła testy odcinkowego systemu kontroli prędkości. W tym roku mają powstać aż 24 takie odcinki
Więcej o:
Komentarze (20)
Ruszyły testy odcinkowego pomiaru prędkości
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • liczbynieklamia

  Oceniono 13 razy 9

  Pomiar odcinkowy prędkości, zwłaszcza przeprowadzony na długim, kilkunastokilometrowym odcinku ma podstawową zaletę w stosunku do fotoradarów - surowo karze kierowców, którzy cały czas przekraczają dopuszczalną prędkość, zaś kierowców, którzy robią to okazjonalnie (np. przy wyprzedzaniu) jeśli w ogóle karze, to bardzo łagodnie, gdyż nawet spore przekroczenie po uśrednieniu daje niewielki wzrost średniej prędkości. W zasadzie pomiar taki dla kierowców jeżdżących może nieprzepisowo, ale w granicach rozsądku, nie powinien być żadnym problemem.

  Niestety bardzo obawiam się przeniesienia na pomiary odcinkowe patologii fotoradarowej. Rzeczywistość często wygląda tak, że na prostym odcinku drogi z ograniczeniem do 90km/h, na którym nie dochodzi do wypadków stawia się ograniczenie - do 70, 50 a czasem nawet 30km/h i fotoradar, który staje się maszynką do zarabiania pieniędzy. Jak sobie pomyślę, że jakaś banda kretynów może postawić na prostym, równym odcinku kilkunastu (!) kilometrów ograniczenie do 30km/h, to zaczynam się bać.

 • ekspert_motoryzacji

  Oceniono 16 razy 6

  I co wy na to, wyborcy PO?
  Najlepiej zrzucić wszystko na Pis i Kaczyńskiego.

  www.youtube.com/watch?v=KckjYVki0-s

 • Gość: logik

  Oceniono 13 razy 5

  jak można dostać mandat za "średnią prędkość ?

  nie ma w polskim prawodawstwie czegoś takiego jak średnia prędkość
  zatem jak można kogoś za to ukarać ?!

  aby karanie mogło byc skuteczne ITD czy też inne gestapo drogowe powinno wykazać w jakim miejscu i o ile została przekroczona prędkość

  skok na kase zaślepił już wszystkich zupełnie

 • Gość: kirpek

  Oceniono 3 razy 3

  nik sprawdza i nic z tego nie wynika nigdy...

 • Gość: gosc

  Oceniono 2 razy 2

  a może tak autostrady pobudować, a nie tylko karać?

 • Gość: Sensor

  Oceniono 8 razy 2

  Najwyższy czas zainwestować w rolety na tablice rejestracyjne bo to już się robi chore... Może za jakiś czas wpadną jeszcze na pomysł stawiać radary między bramkami? Jakoś nie wyobrażam sobie jechać w nocy na pustej drodze przepisowo.

 • Gość: IH

  Oceniono 1 raz 1

  Kasy z tego dla budżetu chyba wielkiej nie będzie, bo będą jechali wszyscy wolniej, ale ktoś za instalacje, montaż, oprogramowanie i serwis(!) kilka worów kasy weźmie, to można postawić kilka, bo fotoradarów już głupio dokupować.

 • Gość: Man

  0

  właśnie dlatego założyliśmy rozszerzona wersję flotis, teraz kierowcy mają do dyspozycji antyradar ostrzegający o kontrolach policji i fotoradarach

 • Gość: turbo

  0

  Brakuje zdjęcia albo prośby o nie czyli wersji 4 i szybko się na tym przejadą.
  Ja oczywiście mogę wskazać kto jak pokażą zdjęcie, ale jak nie ma nie wiem kto kierował i jak nie starają się wskazać a oszczędzić na zdjęciu to ja idę do sądu o nie należyte udokumentowanie czynu popełnionego np miesiąc temu w sposób uniemożliwiający mi wskazanie sprawcy pomimo posiadania takiego zdjęcia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX