Skrajna głupota - autostradą pod prąd | Wideo

Przegapiłem zjazd? Żaden problem, zaraz cofnę..., albo lepiej zawrócę. Przecież wystarczy włączyć awaryjne - z takiego założenia wychodzi część kierowców jeżdżących po autostradach
Autostrada | Instrukcja obsługiAutostrada | Instrukcja obsługi

Zatrzymywanie się (nie licząc awarii), cofanie, jazda pod prąd drogami szybkiego ruchu (drogami ekspresowymi lub autostradami) to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, za które naszym zdaniem kierowcy powinni być karani zatrzymaniem prawa jazdy. Dlaczego? Na tych drogach cała idea bezpieczeństwa opart jest na oddzieleniu od siebie przeciwległych pasów ruchu i budowaniu jedynie bezkolizyjnych skrzyżowań. Każde połączenie (zjazd i wjazd) z inną drogą jest tak skonstruowane, by zminimalizować ryzyko kolizji. To właśnie z tego powodu dopuszczalna jest jazda z dużo większą prędkością (110-140 km/h), niż na zwykłych drogach krajowych (90-100 km/h).

Za zatrzymywanie lub cofanie na drodze ekspresowej lub autostradzie grozi jedynie 300 zł i 5 pkt karnych (zobacz nowy taryfikator).

Są jednak kierowcy, którym brak wyobraźni, lub za nic mają zasady obowiązujące na drogach szybkiego ruchu. Zatrzymywanie się w celach fizjologicznych na poboczu, cofanie do miniętego zjazdu, czy jazda pod prąd z przyczyn znanych tylko imbecylom siedzącym za kierownicą, jak wynika z nagrań umieszczonych w internecie, zdarza się znacznie częściej niż nam się wydaje. Jedyne czego możemy Wam życzyć, to nienapotkanie na jedną z takich sytuacji:

 

O tym, jak może skończyć się jazda pod prąd pokazują poniższe filmy (obydwa dotyczą tego samego zdarzenia z 2010 roku):


ZOBACZ TAKŻE:

Fiat Punto - ogłoszenia

Mandaty bez tajemnic

Tu staną nowe fotoradary | Mapa

Na autostradzie zdarzyło mi się
Więcej o:
Komentarze (40)
Skrajna głupota - autostradą pod prąd | Wideo
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: 722

  Oceniono 25 razy 25

  Ale beznadziejna sonda, a gdzie opcja "żadne z powyższych" ? Wychodzi na to, że ta sonda jest tylko dla tych co łamali przepisy na autostradzie i dla tych co po nie nie jeździli. Brawo !

 • asdfhjkl

  Oceniono 17 razy 17

  co za glupia pseudo sonda.

 • klawo-egon-jak-cholera

  Oceniono 15 razy 15

  To nie brak znaków czy ich nadmiar jest tu problemem jak co niektórzy sugerują. To kompletny zlew na przepisy ruchu drogowego tych pseudo-kierowców. Regulacje dotyczące jazdy po autostradzie są identyczne na całym świecie, no może poza prędkościami. Jest zakaz zatrzymywania się poza sytuacjami awaryjnymi, jest zakaz zawracania, zakaz jazdy "pod prąd", zakaz holowania. Przed wjazdem na autostradę jest znak D-9, i trzeba być analfabetą wtórnym i mieć prawo jazdy kupione na targowisku aby tego nie rozumieć, lub być magicznie teleportowanym ale to nie możliwe (jeszcze). To kompletny zlew na przepisy w naszym pięknym kraju, gdzie takie debile stawiają sobie za punkt honoru robienie takich manewrów. Bądźmy szczerzy, trzeba być debilem z IQ=50 aby takie rzeczy robić. A takie osoby nie powinny nawet karty woźnicy dostać, a co dopiero na samochód osobowy lub ciężarowy prowadzić.
  Za identyczny manewr w Holandii, Francji, Wlk. Brytanii, w Niemczech zostałby w kilka minut zatrzymany, na miejscu dostałby kilkaset (przynajmniej) € mandatu i 1-3 miesięcy zakazu prowadzenia auta. I to byłaby najmniejsza możliwa kara.

 • remo29

  Oceniono 18 razy 12

  Potem się dziwić, że wieśniaki krzyczą "gdzie te autostrady?!", skoro nawet nie wiedzieli, że nimi jechali...
  --
  parada karzełków

 • klaa

  Oceniono 11 razy 11

  Jakiż szeroki wybór w ankiecie. Jak jechać po bandzie - to po całości, jak kraść - to miliony, jak ru... - to księżniczki, jak jechać autostradą - to pod prąd. Wybieram "zawracać", co i innym polecam, jeśli chcą zobaczyć wyniki ankiety! :D

 • pboecker

  Oceniono 11 razy 9

  10000 PLN mandat prawo jazdy zatrzymane na 6 miesiecy,ponowny egzamin.Albo jeszcze ostrzej.

 • jorn

  Oceniono 11 razy 7

  Tylko dlaczego ta sugestia w tytule, że to jest polska specjalność? Tacy debile zdarzają się wszędzie.

 • Gość: Rafik

  Oceniono 15 razy 7

  Filmiki dedykujemy kretynom, którzy najbardziej pyszczą w komentarzach o wysokości mandatów

 • konigin

  Oceniono 10 razy 6

  Wpuscic chama do biura to atrament wypije, narobi w kalamarz, a tylek sobie bibula podetrze, czyli bydlo z bylych demoludow na autostradach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX