Citroën Racing Trophy Polska

O tytuł zwycięzcy w Citroën Racing Trophy w tym roku ubiegać się będzie 7 załóg. Stanowią one teamy sześciu Citroënów C2R2MAX i jednego DS3R3. Obok zawodników dobrze znanych kibicom rajdów, którzy mogą poszczycić się tytułami Mistrzów Polski, do rywalizacji przystępują debiutanci.

W tym roku, po rocznej przerwie, do regulaminów Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski powróciły klasy R. Załogi Citroënów C2R2 MAX, wyposażonych w silnik o pojemności 1600 cm3, będą rywalizować o tytuły w klasie R2B, a Citroënów DS3 R3, które są wyposażone dodatkowo w turbosprężarke, w klasie R3T. Obydwa samochody zaliczane są do Grupy R, która określana jest mianem nieoficjalnej klasyfikacji samochodów napędzanych na przednią oś. Właśnie na klasyfikacji Grupy R, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie się opierała rywalizacja w tegorocznym, przełomowym Citroën Racing Trophy Polska 2011.

 

 

kierowca: Jan Chmielewski

pilot: Maciej Wilk

samochód: Citroën DS3 R3

Mistrz Polski w klasie R2B i zwycięzca Citroën Racing Trophy Polska 2008. Drugi najlepszy kierowca ubiegłego sezonu, w którym zdobył również tytuł I wicemistrza CEZ Trophy - Mistrzostw Stefy Europy Centralnej FIA. W tym roku jego pilotem będzie dotychczasowy partner Kamila Butruka. Zadebiutują za kierownicą nowego Citroëna DS3 R3 i mają ambicje być w czołówce klasyfikacji generalnej rajdów.

 

 

 

 

 

 

 

kierowca:Tomasz Gryc

pilot: Michał Kuśnierz

samochód: Citroën C2R2 MAX

Trzecia załoga ubiegłorocznego Citroën Racing Trophy Polska. Pojadą tym samym egzemplarzem cedwójki, którym Michał i Grzegorz Bębenkowie zdobyli w poprzednim sezonie pierwsze miejsce. Liczą na poprawę regularności i wyższe miejsce w klasyfikacji końcowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kierowca: Szymon Kornicki

pilot: Robert Hundla

samochód: Citroën C2R2 MAX

Załoga ta w Polsce będzie występować „gościnnie”, ponieważ w planach mają też rywalizację w czeskiej edycji Citroën Racing Trophy i tam złożyli swój akces do programu, korzystając z zalet jego międzynarodowego charakteru. Ambicja i doświadczenie, to cechy mające pomóc im w zdobywaniu wysokich miejsc po obu stronach polsko-czeskiej granicy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kierowca: Ariel Piotrowski

pilot: Ireneusz Pleskot

samochód: Citroën C2R2 MAX

Kierowca i pilot , którzy niejednokrotnie pokazywali swoje wysokie umiejętności. Powracają do walki po niedokończonym, pechowym poprzednim sezonie. Pomóc ma im w tym zmiana firmy obsługującej samochód.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kierowca: Tomasz Żerebecki

pilot: Ewa Rybko

samochód: Citroën C2R2 MAX

Drugi sezon w RSMP dla tej młodej, mieszanej załogi, będzie sprawdzianem zdobytych umiejętności i doświadczenia. Ewa, jako jedna z dwóch przedstawicielek płci pięknej w naszym towarzystwie, z pewnością będzie cieszyć się zainteresowaniem dziennikarzy i kibiców.

 

 

 

 

 

 

 

 

kierowca: Rafał Janczak

pilot:Tomasz Sadlik

samochód: Citroën C2R2 MAX

Debiutują w stawce Citroënów. Biorąc pod uwagę dotychczasową karierę tej młodej beskidzkiej załogi i ubiegłoroczny tytuł v-ce Mistrza Polski w klasie N-3, możemy liczyć na emocjonującą rywalizację. Do dyspozycji będą mieli dopiero co zbudowaną rajdówkę z szewronem na masce. Ich samochód podczas rajdu, będzie jeszcze pachniał nowością!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kierowca: Sebastian Depta

samochód: Citroën C2R2 MAX

Ten krakowski kierowca w ubiegłym roku walczył w Rajdowym Pucharze Polski w klasie N-3.

Więcej o: