Rally Latgale | Nie było mety dla Hołowczyca

Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja nie ukończyli Rally Latgale  z powodu awarii technicznej. Po OS 6, na którym posłuszeństwa odmówiła Subaru Impreza N12, załoga Orlen Team zajmowała 17. miejsce w klasyfikacji generalnej i 12. w klasie. Wygrali Łotysze Ivars Vasaraudzis i Mareks Stirn

Do startu w Rally Latgale, jednej z eliminacji rajdowych mistrzostw Łotwy,  Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja od początku podchodzili treningowo. Rajd  rozegrany w miniony weekend w okolicach miejscowości Kraslava, zakładał rywalizację na 7 odcinkach specjalnych.

Jednak organizatorzy zmuszeni byli do odwołania ostatniej próby, gdyż wichura na trasę oesu przewróciła drzewo. Końcowe wyniki ogłoszono po OS 6. Wcześniej, to właśnie na nim swoją przygodę z rajdem zakończyła załoga Orlen Team Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja.

W zawodach triumfowali Łotysze Ivars Vasaraudzis i Mareks Stirna, którzy jechali Mitsubishi Lancerem WRC05. Drugie miejsce zajęli Estończycy Georg Gross i Raigo Molder Fordem Focusem RS WRC 08, którzy stracili tylko +0,89s. O +20,07s gorsi od zwycięzców rajdu byli ich rodacy Andis Neiksans i Peteris Dzirkals w Mitsubishi Lancerze Evo X, którzy zajęli 3. miejsce w generalce.