Maciej Wisławski laureatem Platinum Inspiration

Podczas ceremonii mety Rajdu Karkonoskiego przedstawiciele Orlen Oil, PZM oraz TVP po raz drugi przyznali nagrodę Platinum Inspiration. Tym razem trafiła ona w ręce Macieja Wisławskiego, utytułowanego pilota rajdowego i wieloletniego propagatora sportów motorowych

Nagroda Platinum Inspiration ma postać symbolicznej statuetki i jest wręczana podczas rajdów zaliczanych do cyklu Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski począwszy od 39. Rajdu Świdnickiego Krause. Wtedy pierwszym laureatem został Tomasz Kamiński, pomysłodawca projektu ,,Bezpieczne rajdy”.

Dla kogo Inspiration?

Platinum Inspiration przeznaczona jest dla osób lub instytucji przyczyniających się swoją postawą do rozwoju Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Jest również wręczana zawodnikom za walkę w duchu fair play lub szczególną waleczność.

Organizatorzy, czyli Orlen Oil, PZM oraz TVP chcą nagradzać też osoby wprowadzające do Mistrzostw Polski innowacyjne projekty i rozwiązania.

Jak zgłosić kandydata?

Propozycje nominacji do nagrody mogą zgłaszać wszyscy, którym Platinum Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski są szczególnie bliskie: kibice, organizatorzy, zawodnicy i dziennikarze. Procedura zgłoszenia nominacji jest bardzo prosta. Wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.rsmp.pl i wysłać go na podany w nim adres mailowy.

Teraz Maciej Wisławski

Maciej Wisławski  odebrał symboliczną statuetkę Platinum Inspiration z rąk Dawida Niedojadło, Kierownika Marketingu Orlen Oil, sponsora generalnego Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Uzasadnieniem nagrody dla Macieja Wisławskiego jest przede wszystkim jego wkład w promocję i rozwój rajdów samochodowych w Polsce, zarówno poprzez tworzenie programów telewizyjnych o tej tematyce, jak i przez walkę w duchu fair-play podczas startów w polskich i zagranicznych rajdach. Wyróżniając Macieja Wisławskiego wzięto pod uwagę także jego działania na rzecz bezpieczeństwa na drogach (także rajdowych) i promowanie kultury jazdy w Polsce - podkreślają organizatorzy wyróżnienia.Maciej Wisławski rozpoczął swoją przygodę z rajdami w 1973 jako kierowca, ale już dwa lata później startował jako pilot Henryka Mandery. Jest najbardziej utytułowanym polskim pilotem rajdowym, do jego największych sukcesów należy Mistrzostwo Europy zdobyte w 1997 roku wspólnie z Krzysztofem Hołowczycem.

Popularny „Wiślak” jeździł również z Pawłem Przybylskim. Zdarzyło mu się także pilotować Leszka Kuzaja i Kajetana Kajetanowicza, Macieja Lubiaka a w sezonie 2009 startował z Andi Mancinem w Mistrzostwach Ameryki gdzie wywalczył tytuł Wicemistrza Ameryki Północnej. Maciej Wisławski promuje także bezpieczną jazdę i sport motorowy. Przez lata prowadził m.in. telewizyjne programy "MOC" i "Automaniak". Obecnie realizuje się w "Łagodna na Drodze", a ostatnio pilotuje początkującego w RSMP Bogdana Bożyka.

źródło: Orlen Oil

Iwona Petryla

zobacz także:

Rajd Karkonoski | Relacja WIDEO z II etapu

Rajd Karkonoski | Bouffier zdecydowanie najszybszy

Rajd Karkonoski | Bouffier znów na czele

Więcej o: