Rajd Argentyny | Dramat Kościuszki na 16. odcinku

Zajmując 2. miejsce w stawce PWRC załoga Lotos Dynamic Rally Team wystartowała do najdłuższego odcinka w tegorocznych Mistrzostwach Świata nie podejrzewając, że przyjdzie im przede wszystkim zmierzyć się z samochodem

Na około 5 kilometrze skrzywieniu uległ drążek kierowniczy i załoga musiała zdecydowanie zwolnić, aby zwiększyć swoje szanse na dojechanie do mety. Niestety na 30 kilometrze wysunęła się lewa przednia półoś ze skrzyni biegów uniemożliwiając dalszą jazdę.

Michał Kościuszko z Maćkiem Szczepaniakiem podjęli heroiczną próbę naprawienia samochodu na odcinku. Dojechali do mety 48 kilometrowego odcinka autem posiadającym tylko tylny napęd. Ze stratą prawie 20 minut jedyna polska załoga w Mistrzostwach Świata spadła po 16. odcinku specjalnym Rajdu Argentyny z 2. pozycji na 10. miejsce w klasie.

Start do pozostałych niedzielnych trzech odcinków specjalnych był jedynie próbą ukończenia rajdu, bez szans na odrobienie straty.

 

Po zwycięstwach oesowych, dobrym tempie i 2. miejscu w PWRC po raz kolejny dopadł nas pech. Na najdłuższym dzisiejszym odcinku zniszczeniu uległ drążek kierowniczy. Musieliśmy się zatrzymać na oesie próbując go wymienić w ogromnym kurzu i przy przejeżdżających rajdówkach. Walczyliśmy z czasem, aby dojechać do mety w swoim czasie i mieć szansę na ukończenie tego rajdu. Rozczarowujące jest to, że po tak równej jeździe i tak dobrych wynikach nie skończyliśmy tego rajdu na podium a mieliśmy nawet szansę na zwycięstwo, gdyby nie awaria samochodu podczas pierwszego dnia. Mogę jedynie optymistycznie patrzeć na tempo jazdy i dynamikę, jaką pokazałem, a jest ona na tyle konkurencyjna, że możemy wygrywać kolejne rajdy - powiedział Michał Kościuszko na mecie.


W ciągu czterech dni Rajdu Argentyny zawodnicy przejechali 19 odcinków specjalnych o łącznej długości 378 kilometrów oesowych. W stawce PWRC według nieoficjalnych wyników zwyciężył Hayden Paddon przed Patrikiem Flodinem (+7:50.3 ) i Dmitrym Tagirovem (+13:26.9 ). Michał Kościuszko po dramatycznej walce zakończył Rajd Argentyny ostatecznie na 10. miejscu ze startą 28:24.0 do pierwszego w stawce.

Kolejnym rajdem, w którym wystartuje Michał Kościuszko wraz z Maćkiem Szczepaniakiem jest Rajd Finlandii rozgrywany w ostatni weekend lipca.


źródło: LDRT

zobacz także:

Rajd Argentyny | Ogier na prowadzeniu, Kościuszko drugi

Rajd Argentyny | Kościuszko z drugiego na piąte

Rajd Argentyny | Loeb prowadzi, Kościuszko 7. w PWRC

Rajd Argentyny | Kościuszko chce powtórzyć sukces z 2009r.

Więcej o: