RSMP | Subaru bez Ciupki

Na kilka dni przed startem 39. Rajdu Świdnickiego zmienił się skład zespołu  Lotos- Subaru Poland Rally Team. Na prawym fotelu w Subaru Imprezie STI u Wojciecha Chuchały zasiądzie Kamil Heller. Na miejscu pilota zastąpi Ryszarda Ciupkę.

Ryszard Ciupka znany z wcześniejszych startów m.in. z  Sebastianem Fryczem, Marcinem Paseckim czy też z Andreą Mancinem nagle i nieoczekiwanie zrezygnował z pracy w zespole  Lotos- Subaru Poland Rally Team. Jak podaje rzecznik prasowy teamu, utytułowany pilot wycofał się z powodów prywatnych.


Nowy zespół Lotos- Subaru Poland Rally Team odbył już testy na torze w Kielcach. Wojtek Chuchała i jego nowy pilot Kamil Heller zaliczyli już pierwszy trening, a kolejne testy pozwolą im poznać się i przygotować do drugiej rundy RSMP 2011. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że zaplanowano je w okolicach Kłodzka.

- W Kielcach tradycyjnie było trochę wyścigowej jazdy. Znów mogłem szlifować formę, a zachowanie STI na asfalcie bardzo mi się podobało. Cały czas było spokojnie, płynnie, chociaż tor jak zwykle był śliski. Także jeździło się super, dogrywaliśmy też współpracę z Kamilem. Oczywiście prawdziwym sprawdzianem będzie rajd, ale Kamil jest mocno ambitny, więc będziemy się wzajemnie motywować. Przed nami testy, a przede wszystkim Rajd Świdnicki. Mam nadzieję, że także na asfaltach uda nam się dobrze rozpocząć zmagania - mówi Wojtek Chuchała.
- Otrzymane zaproszenie to dla mnie wielkie zaskoczenie, ale jeszcze większa szansa, dlatego dam z siebie absolutnie wszystko. Bardzo mnie motywuje możliwość startu w tak utytułowanym i profesjonalnym zespole. Mamy już za sobą pierwsze wspólne testy, czekają nas jeszcze kolejne. Razem z Wojtkiem zamierzamy maksymalnie je wykorzystać, dopracować wszystkie szczegóły i z dobrym nastawieniem stanąć na starcie. Do zobaczenia w Świdnicy! - komentuje Kamil Heller.


Iwona Petryla

Więcej o: