Off-roadowe przeprawy czas zacząć. Rusza "Poland Trophy"

Dziś startuje jeden z najbardziej ekstremalnych, przeprawowych rajdów w Polsce. "Poland Trophy Dragon Winch Extreme", który jest organizowany dla samochodów terenowych i quadów, inauguruje off-road'owy sezon 2011. Impreza odbywa się na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej  i potrwa 2 dni. Rozpoczyna się dziś o godz. 18-tej w Łazach.


Impreza „Poland Trophy”  powstała w 2007 roku i do tej pory odbyło się 9 edycji tych zawodów. Każda cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno zawodników, jak i widzów.

-To zawody  organizowane dla samochodów terenowych w klasach No Limit oraz Advance oraz quadów w klasie Quad Extreme- mówi Maciej Rachtan z agencji „Euroforum” z Katowic, która jest organizatorem „Poland Trophy Dragon Winch Extreme”.

Pokonają trudy Jury Krakowsko-Częstochowskiej


Dziś od rana w Hotelu „Centuria” w Ogrodzieńcu trwała rejestracja do pierwszej w tym sezonie rundy „Poland Trophy”. Popołudniu zaplanowano badanie techniczne, a o godz. 18-tej oficjalny start zawodów. Ta uroczystośc odbędzie się w Łazach na Placu Targowym. Stamtąd załogi wyruszą na 7 godzinny przeprawowy etap nocny, który zakończy się ok godz. 3-ciej rano. W sobotę już o godz. 8.00 załogi muszą stawić się na odprawie. Po tym punkcie obowiązkowym, wyruszą na etap dzienny. Ten potrwa również 7 godzin. Najlepszych przeprawowców poznamy 19 marca ok. godz. 20.30.

-Dokładamy wszelkich starań, aby przygotować ekstremalną imprezę dla pasjonatów off-road'u, kładąc jednocześnie nacisk na bezpieczeństwo mówi Maciej Rachtan, a dyrektor „Poland Trophy Dragon Winch Extreme”.

Oficjalna strona zawodów: www.polandtrophy.pl

Iwona Petryla

Więcej o: