Kajto najszybszy na Lotosie

Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran wygrali pierwszą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga Lotos Dynamic Rally Team podczas 7. Rajdu Lotos - Baltic Cup o 36,7 sek. pokonała braci Bębenków i o ponad 2 minuty objechała Michała Sołowowa z Maciejem Baranem

Nowy zespół Kajetana Kajetanowicza dopiero rozpoczął działalność, a już przypieczętował ją zwycięstwem w pierwszej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Jak przystało na mistrza krajowego czempionatu, Kajto (drugi wczoraj) przypuścił dziś atak od samego rana. Wygrywając pierwszy dzisiejszy odcinek Przodkowo Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran, pozbawili prowadzenia z rajdzie Michała Sołowowa i Maćka Barana. Po oesie odstawili ich na dystans 37,5 sek. Cersanit Rally Team, zwycięscy  sobotniej rywalizacji, w niedzielę jako pierwsi wyruszali na trasę. Zmagali się z potężna ilością świeżego śniegu i czyścili oesy pozostałym. Na pierwszej próbie, mierzącej 11,2 km, Sołowow był wolniejszy od jadącego za nim Kajetanowicza o 39,7 sek.

Pół na pół z Bębenkiem

Potem Lotos Dynamic Rally Team już tylko żonglował oesowymi zwycięstwami z Michałem i Grzegorzem Bębenkami, ale robił to tak umiejętnie, że ani na chwilę nie oddał prowadzenia w rajdzie. Kajto, wygrał oba przejazdy Przodkowa, a Bęben dwa razy triumfował na Kartuzach. Szemudem kierowcy z Ustronia i Bochni, podzielili się po połowie. Scenariusz pewnie mógłby się inaczej napisać, gdyby na przykład, dziś na Przodkowie Michał Bębenek nie złapał kapcia. Być może gdyby nie dziura w oponie Subaru Imprezy z nr 1, Kajetan zwyciężyłby również na drugim przejeździe Kartuz. Ten odcinek okazał się pechowy także dla Kuchara, Staniszewskiego i Dula - posypała się seria złapanych gum.

Skrót się nie opłacił

Między innymi Kuchar, Staniszewski, Dul i Chuchała o szczęściu nie mogli mówić też wczoraj. Po wieczornym posiedzeniu ZSS-u spadł na nich deszcz kar. Za wyraźne ścinanie zakrętów, uznane za samowolną zmianę trasy Zespół Sędziów Sportowych zdyscyplinował aż 17 kierowców. Wszystkim dołożył po 2 minuty. Kary spowodowały, że Tomasz Kuchar i Zbigniew Staniszewski o miejsce pospadali w klasyfikacji I dnia. A przez to z 6 pozycji na 4 awansował Mariusz Stec. ZSS radykalnie odniósł się także do odstępstw technicznych w Oplu Astrze Jacka Jureckiego. Za niezgodny z homologacją układ hamulcowy wykluczył z zawodów zdobywcę drugiej pozycji w tzw. drugiej lidze, czyli Rajdowym Pucharze Polski, rozgrywanym na Kartuzach w sobotę. W obliczu zmiany Rafał Maliński podskoczył na drugie miejsce, a trzecie zajął Radosław Raczkowski. Na pierwszym bez zmian pozostał oczywiście Paweł Wisełka.

7. Rajd Lotos - Baltic Cup
Klasyfikacja Generalna (nieoficjalna)
Ms
Nr
załoga
samochód
klasa
wynik
1 1 Kajetanowicz/Baran Subaru Impreza N4 1:49:30,7
2
5
Bębenek/Bębenek
Mitsubishi Evo IX
N4
+36,7
3
2
Sołowow/Baran
Ford Fiesta S2000
S2 R4
+2:13,0
4
7

Staniszewski/Boba

Mitsubishi Evo IX
N4

+3:51,0
5
3

Kuchar/Dymurski
Mitsubishi Evo V
HRP
+4:01,4
6
12

Stec/Madej
Mitsubishi Evo IX
N4

+6:04,7
7
14

Chwist/Burkat

Subaru Impreza
N4

+8:34,6
8
9

Chuchała/Ciupka
Subaru Impreza
N4

+9:09,1
9
18

Dul/Sadowski

Mitsubishi Lancer
N4

+14:39,6
10
16

Pawliński/Pawlińska
Subaru Impreza
N4
+14:51,4

 

Klasyfikacja kierowców | RSMP
Ms
Kierowca
Pkt.
1
Kajetan Kajetanowicz
39
2
Michał Bębenek
37
3
Michał Sołowow
31
4
Zbigniew Staniszewski
23
5
Tomasz Kuchar
20
6
Mariusz Stec
18
7
Daniel Chwist
11
8
Wojciech Chuchała
9
9
Grzegorz Dul
5
10
Jarosław Pawliński
4

 

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Sołowow prowadzi po pierwszym dniu. Wisełka wygrywa Puchar

7. Rajd Lotos | Testowy Kuchara, prolog Stanika

Subaru Impreza - ogłoszenia

Więcej o: