Hänninen i Škoda - mistrzami IRC 2010

Juho Hänninen i zespół Škoda Motorsport niepokonani. Mistrzowski tytuł wśród producentów zdobywa Škoda, a indywidualnie zwycięża Juho Hänninen pilotowany przez Mikko Markkulę

25 września 2010 roku był bardzo szczęśliwy dla zespołu Škoda Motosport i kierowcy Juho Hänninena pilotowanego przez Mikko Markkulę.  Druga pozycja w 52 rajdzie San Remo (X rundzie IRC), zapewniła im zwycięstwo w klasyfikacji generalnej IRC już na dwie rundy przed końcem sezonu. Freddy Loix i Frédéric Miclotte, wspierani przez zespół fabryczny, zajęli w rajdzie pozycję trzecią, a Jan Kopecky? i Petr Stary?, kolejny zespół Škoda Motorsport, szóstą.

Michal Hrabánek, szef zespołu Škoda Motorsport, tak podsumował występ swojego teamu: "Zapewniając sobie już wcześniej tytuł wśród producentów, chcieliśmy zrealizować nasz kolejny cel i zwyciężyć w kategorii kierowców. Chciałbym pogratulować mistrzowskiemu zespołowi oraz wszystkim członkom teamu, ojcom tego sukcesu. W tej chwili nie planujemy udziału w dwóch ostatnich rundach IRC. Jednak ostateczną decyzję podejmiemy wkrótce."

Juho Hänninen, zwycięzca w klasyfikacji generalnej IRC, powiedział na mecie rajdu: "Jestem bardzo szczęśliwy. Rajd San Remo był trudny, ale udało nam się go przejechać bez większych problemów. Wysiłek, jaki włożyliśmy w przygotowania do tego startu, naprawdę się opłacił. To wspaniałe doświadczenie! Chciałbym podziękować całemu zespołowi za perfekcyjne przygotowanie samochodu."

Jan Kopecky?: "Mój samochód jechał perfekcyjnie, ale ja nie odnalazłem się w tym rajdzie. Cieszę się z drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej, to dla mnie ogromna motywacja przed kolejnymi startami w przyszłym sezonie."


ZOBACZ TAKŻE:

Wspomnienia z grupy B - ZOBACZ TUTAJ

Kibicuj bezpiecznie - ZOBACZ TUTAJ

Rusza polska edycja Pucharu ClioCup - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Subaru Impreza - ogłoszenia

Więcej o: