37. Rajd Bohemia

Główna Komisja Sportu Samochodowego PZM postanowiła w tym sezonie włączyć do RSMP dwie imprezy zagraniczne. Rajd Bohemia jest pierwszą z nich. Impreza z bazą w Mladá Boleslav jest równocześnie rundą Mistrzostw Europy o współczynniku trudności ?10? oraz Mistrzostw Czech

Na liście zgłoszeń Rajdu Bohemia widnieje 115 załóg, w tym aż czternaście w klasie S2000. Pojadą nie tylko czołowi kierowcy Polski i Czech, ale także z Finlandii, Francji i Niemiec.

Nigdy nie byłem na Rajdzie Bohemii, ale słyszałem same dobre opinie na temat tej imprezy - powiedział Tomasz Kuchar. Ciężkie, wymagające, atrakcyjne zarówno dla kibiców, jak i załóg odcinki specjalne, a do tego genialna, rajdowa atmosfera. Jak zawsze damy z Danielem z siebie wszystko, celem osiągnięcia najlepszego wyniku, choć mamy świadomość potężnej konkurencji, z jaką będzie dane nam rywalizować.

Trasa 37. Raj du Bohemia liczy ponad 780 kilometrów. Składa się z szesnastu odcinków specjalnych o łącznej długości 227,6 km. Zawody rozpoczną się w piątek, 2 lipca prologiem - Superoesem Sosnová. Na metę załogi dojadą w niedzielę około godziny 16.50.

Kajetan Kajetanowicz: - Po raz pierwszy odkąd startuję w mistrzostwach Polski będziemy brali udział w łączonej rundzie za granicą. Jechaliśmy już w eliminacji polsko-słowackiej (Rajd Rzeszowski 2009), a teraz jedziemy w Czechach. Nie będzie to łatwa impreza, ponieważ obsada jest bardzo silna. Będziemy ścigać się z zawodnikami, którzy doskonale znają specyfikę tamtejszych odcinków specjalnych. Mam nadzieję, że ustawienia wypracowane podczas testów będą dobrą bazą, a w Czechach skupimy się nad ich doszlifowaniem. Naszym celem jest to, aby pojechać jak najszybciej w rajdzie, ale przede wszystkim będziemy przyglądać się czasom naszych bezpośrednich rywali w mistrzostwach Polski. Wyjeżdżamy do Czech jako liderzy klasyfikacji. Chociaż w tej chwili jeszcze nie kalkulujemy, nie liczymy skrzętnie punktów, to oczywiście chcemy do końca sezonu walczyć o wysokie pozycje.


Klasyfikacja generalna:

1. Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran - 100 pkt.

2. Michał Sołowow i Maciej Baran - 99 pkt.

3. Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski - 95 pkt.

4. Leszek Kuzaj i Craig Parry - 68 pkt.

5. Michał Rzeźnik i Przemysław Mazur - 35 pkt.

6. Sebastian Frycz - 34 pkt.Klasa S2000

1. Michał Sołowow i Maciej Baran - 35 pkt.

3. Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski - 30 pkt.

4. Leszek Kuzaj i Craig Parry - 21 pkt.Klasyfikacja Zespołów Sponsorskich

1. Subaru Poland Rally Team - 25 pkt.

2. Cersanit Rally Team - 20 pkt.

3. Peugeot Sport Polska Rally Team - 19 pkt.Klasyfikacja Producentów

1. Subaru - 16 pkt.

2. Peugeot - 12 pkt.

3. Skoda - 6 pkt.

4. Fiat - 4 pkt.

* Klasyfikacja będzie oficjalna po zatwierdzeniu jej przez Główną Komisję Sportu Samochodowego PZM.

Marek Sworowski

ZOBACZ TAKŻE:

Wspomnienia z grupy B - ZOBACZ TUTAJ

Kibicuj bezpiecznie - ZOBACZ TUTAJ

Rusza polska edycja Pucharu ClioCup - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Subaru Impreza - ogłoszenia

Więcej o: