Porsche GT3 CCCE | Poznań | Zapowiedź: Domowa runda liderów

W najbliższy weekend na Torze Poznań do rywalizacji powrócą zawodnicy startujący w Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe. Po emocjonujących wyścigach na Hungaroringu, wszyscy kierowcy aż palą się do walki, aby udowodnić, że wyniki z pierwszej rundy nie były przypadkowe.
Porsche Carrera Cup | Hungaroring | Relacja: Polskie święto pod Budapesztem

W klasyfikacji generalnej dwóch czołowych zawodników, Stefan Byliński i Andrzej Lewandowski, mają po tyle samo punktów, więc czeka nas bardzo zacięta rywalizacja! Tor Poznań jest dobrze znany wszystkim polskim zawodnikom, więc różnice czasowe na pewno będą bardzo małe, a o zwycięstwie lub porażce zadecydują ułamki sekund. Prognozy pogody zapowiadają słoneczny weekend, zatem wszyscy kibice mogą się spodziewać wspaniałych emocji.

Podczas pierwszej tegorocznej rundy Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, która pod koniec kwietnia odbyła się na węgierskim Hungaroringu, najlepszy był Marco Klein, jednak Austriak startował gościnnie i nie punktował w klasyfikacji generalnej. Dlatego też w pierwszym wyścigu komplet punktów przypadł Stefanowi Bilińskiemu, a w drugim Andrzejowi Lewandowskiemu. To sprawiło, że obaj ex aequo prowadzą w klasyfikacji generalnej, a w ich walkę na pewno bedzię próbował wmieszać się Adam Gładysz, który po Hungaroringu zajmuje trzecie miejsce ze stratą zaledwie 6 punktów. W grupie B również powinniśmy zobaczyć pasjonujące pojedynki, ponieważ Jarosław Budzyński, będzie bronił prowadzenia przed Cenkiem Ceyisakarem z Turcji, który traci do niego zaledwie 4 oczka!

Wypowiedzi przed II rundą Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe

Stefan Biliński: - Kolejny weekend odbędzie się na torze w Ponzaniu, który wszyscy bardzo dobrze znamy. Liczę na dobrą pogodę i ciekawą rywalizację. Przed drugą rundą nie było szczegónych przygotowań, jednak oczekiwania się nie zmieniają i liczę na dobre wyniki.

Andrzej Lewandowski: - Na pewno dam z siebie wszystko podczas nadchodzącej rundy. W zeszłym roku udało mi się odnieść na Torze Poznań dwa zwycięstwa, więc liczę, że teraz uda mi się dołożyć do tego kolejne. W pucharze mam trzech głównych rywali, Stefana Bylińskiego, Adama Gładysza i Ignasa Gelzinisa z Litwy, więc czeka nas zacięta walka i mam nadzieję, iż to ja wyjdę z niej zwycięsko.

Adam Gładysz: - Bardzo się cieszę, że wracamy do ścigania, bo przerwa między rundami już mi się trochę dłuży. Nie ukrywam, że po moim dobrym debiucie w nowej serii, w kolejnej rundzie chciałbym osiągnąć lepszy rezultat. W obu wyścigach w Poznaniu moją ambicją i celem będzie atak na najwyższe pozycje. Oczywiście w sporcie nie można wszystkiego przewidzieć, niemniej jednak dam z siebie wszystko, bo to jedyna droga do osiągania celów. Zarówno ja, jak i mój zespół jesteśmy skoncentrowani i dobrze przygotowani do walki o najwyższe laury. Liczę na twardą, ale przy okazji uczciwą walkę, do której jestem przyzwyczajony po wielu latach ścigania się w licznych pucharach. Zapraszam wszystkich kibiców na tor Poznań w najbliższy weekend. Trzymajcie kciuki!


II runda Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe - harmonogram

Sobota 14 czerwca, 10:45 - 11:20 - sesja kwalifikacyjna
Sobota 14 czerwca, 16:10 - Wyścig 1 (20 minut + 1 okrążenie)
Niedziela 15 czerwca, 10:45 - Wyścig 2 (20 minut + 1 okrążenie)

ZOBACZ TAKŻE:

Wideo | Audi wita Porsche z powrotem w Le Mans

Więcej o: