1. Rajd Arłamów | Czołówka bardzo blisko

1. Rajd Arłamów został zorganizowany, żeby przywrócić do kalendarza RSMP typowy rajd w warunkach zimowych. Niestety pogoda nie dała organizatorom żadnych szans

WRC 71. Lotos Rajd Polski | Trasa i harmonogram

Rajd Arłamów z bazą w miejscowości o tej samej nazwie, którą większość Polaków kojarzy z miejscem internowania Lecha Wałęsy, miał być nowym otwarciem w RSMP. I mimo tego, że na górskich odcinkach w Bieszczadach nie było ani grama śniegu, a na liście startowej pojawiło się niespełna 30 samochodów, całą imprezę trzeba zaliczyć do udanych.

Organizatorzy w ciągu dwóch dni rajdu przygotowali 14 odcinków specjalnych. Kibice oczekiwali zaciętej rywalizacji, którą pod nieobecność Kajetana Kajetanowicza (starty za granicą w RME), miały zapewnić załogi w czterech nowych Fordach Fiestach R5 (Chuchała, Rzeźnik, Oleksowicz, Kasperczyk) oraz autach klasy S2000 (Grzyb, Czopik, Kuchar) i Łukasz Habaj w Lancerze Evo IX R4. Kto liczył na walkę do ostatnich kilometrów, nie mógł czuć się zawiedziony.

Niestety dwa ostatnie odcinki zostały odwołane z powodu poważnego wypadku Radosława Raczkowskiego i Szymona Gospodarczyka w Citroenie DS3 R3. Załodze rozpoczynającego się od kolejnej rundy pucharu Citroen Racing Trophy Polska na szczęście nic poważnego się nie stało.

Na mecie w pięknie położonej bazie rajdu w Arłamowie ze zwycięstwa mogli cieszyć się Grzegorz Grzyb i Daniel Siatkowski w Skodzie Fabii S2000. Łukasz Habaj i Piotr Woś w Mitsubishi Lancer Evo IX R4 zajęli drugie miejsce, przegrywając z Grzybem i Siatkowskim zaledwie o 7,6 sekundy. Habaj był za to szybszy od Chuchały i Rozwadowskiego zaledwie o 0,3 sekundy.

Pierwsza trójka zajęła dokładnie takie same pozycje pierwszego dnia rywalizacji. W klasyfikacji drugiego dnia najlepszy okazał się kierowca Fiesty R5, Maciej Oleksowicz pilotowany przez Michała Kuśnierza. W rajdzie zajęli czwarte miejsce. Chuchała był drugi, a dodatkowe punkty za trzecie miejsce w rywalizacji drugiego dnia zdobyli Tomasz Kuchar z Danielem Dymurskim w Peugeot 207 S2000.

Kolejna runda Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - Rajd Świdnicki odbędzie się już za miesiąc.