Rallycross wraca do Polski!

W sezonie 2013 powstanie nowy cykl krajowych zmagań w rallycrossie o nazwie Rallycross Cup. Cykl został stworzony przy współpracy z Polskim Związkiem Motorowym i przewiduje aż 13 rund w sezonie 2013, z czego 12 odbędzie się w naszym kraju

Zawodnicy będą mieli okazję ścigać się na trzech torach w Polsce. Dwa to dobrze znane Słomczyn i Toruń. Nowością będą eliminacje na nowo wybudowanym torze w Jastrzębiu koło Radomia. Cały cykl będzie składał się z 7 weekendów wyścigowych, z czego 6 organizowanych w Polsce. Będą to podwójne rundy, czyli jedna eliminacja w sobotę i jedna w niedzielę, co zredukuje koszty związane z logistyką.
Nowy regulamin pozwala na ściganie się w ubiorze oraz z wyposażeniem bezpieczeństwa z utraconą homologacją, co jest kolejnym atutem finansowym. Nowy podział na klasy pozwoli na jazdę niemal każdym autem z klatką bezpieczeństwa. Oprócz tego zawodnicy będą mogli walczyć o wygraną w zmaganiach drużynowych oraz w niesamowicie widowiskowym handicapie, w którym najszybsi zawodnicy każdej z klas będą ścigać się między sobą w jednym biegu.
Kolejnym celem nowego promotora polskiego rallycrossu - RC Promotor jest przywrócenie polskiej rundy Mistrzostw Europy w 2014 roku. Europejski rallycross przeżywa wielki rozkwit, co jest zasługą nowego promotora cyklu, firmy IMG, która chce doprowadzić do zorganizowania mistrzostw świata w tej dyscyplinie.
- Razem z kolegami ze spółki ciężko pracujemy od zeszłego roku, żeby rallycross, jedna z najwspanialszych, najbardziej widowiskowych i dostępnych dla widza dyscyplin motorsportu, wykorzystała swój potencjał i rozwijała się tak, jak to się dzieje na całym świecie - mówi Krzysztof Skorupski. - Ośmiu zawodników w jednym zakręcie, w autach dysponujących mocą 600 KM, to zawsze porywa publiczność, a zawodnikom daje mnóstwo frajdy. Rallycross to złoty środek, jazda rajdówkami po torze przypominającym wyścigi - z częścią szutru oraz taktycznym Joker Lapem. Chcemy odrodzić rallycross, tworząc z zawodów swego rodzaju piknik z koncertami, grami, zabawami dla dzieci i osób, które nawet nie interesowały się motoryzacją. Regulamin także tworzony jest dla zawodników. To na nich najbardziej nam zależy. Sami jesteśmy zawodnikami i wiemy, czego nam brakuje a czego jest za dużo - i z zawodnikami zgłaszającymi się do cyklu konsultujemy, czy czegoś nie chcieliby zmienić. Jesteśmy pewni, że rallycross będzie dyscypliną, która wreszcie pozbawi piłkę nożną prymu popularności w naszym kraju.

Więcej informacji dotyczących cyklu można znaleźć na stronie www.rallycrosscup.pl oraz na Facebooku

Rallycross Cup 2013

08-09.06 -     Słomczyn
29-30.06 -     Jastrząb k. Radomia
20-21.07 -     Vilkyciai (Litwa)
27-28.07 -     Toruń
10-11.08 -     Jastrząb k. Radomia
31.08-01.09 - Słomczyn
12-13.10 -     Toruń

Więcej o: