Drugie starcie w Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe

Kierowcy rywalizujący w tegorocznej edycji cyklu Porsche GT3 CCCE zawitają w ten weekend na najsłynniejszy węgierski tor - Hungaroring. Odbędzie się tam trzeci i czwarty wyścig serii.

W sobotę o godzinie 11:25 rozpoczną się kwalifikacje. W trakcie 30 minut zawodnicy powalczą o ustawienie na starcie do wyścigu, który rozpocznie się o 14:55 i potrwa 20 minut plus jedno okrążenie. Drugi wyścig zaplanowano na niedzielny poranek. Zawodnicy pojawią się na starcie o godzinie 10:40 i zakończy się także po 20 minutach i jednym okrążeniu.

O zwycięstwo w obu wyścigach na pewno będzie chciał powalczyć drugi w klasyfikacji po pierwszej rundzie Andrzej Lewandowski. Swoją sytuacje punktową po świetnym pierwszym wyścigu, ale fatalnym drugim (awaria skrzyni biegów) na pewno będzie chciał poprawić Stefan Biliński. Doświadczenie w jeździe Porsche GT3 Cup po torze Hungaroring - dobrze mu znanym z wyścigów Porsche Supercup, na pewno będzie chciał potwierdzić Robert Lukas. Do walki o czołowe pozycję zapewne włączą się także zagraniczni kierowcy na czele Chritoferem Ramirezem.

Kierowcy poza klasyfikacja generalną zostaną podzieleni na klasy w zależności od generacji Porsche GT3 Cup, którym dysponują:

Klasa 1 (Porsche GT3 Cup typ 997 - 2010-1013)
Klasa 2 (Porsche GT3 Cup type 997 - 2005-2009)
Klasa 3 (Porsche GT3 Cup type 996 - 2004)

Na Węgrzech na ten weekend zapowiadane są dość wysokie temperatury, dlatego nie bez znaczenia będzie praca opon, które dostarcza partner serii - firma Michelin.

Więcej o: