Rajd Asturii | Smutek w Oviedo

Michał Sołowow i Maciek Baran zajęli 2. miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Europy Rally Principe de Asturias w Hiszpanii. Zawody miały smutny finał z powodu tragicznego wypadku

Na "OS8" z trasy wypadła Skoda Fabia S2000 Antonina Tlustaka. Samochód uderzył w kibiców. Jeden z nich zmarł. Organizatorzy zdecydowali się dokończyć zawody pomimo, że kilkanaście załóg, w tym ekipa Synthos Cersanit Rally Team, nie chciało jechać dalej.

Ostatecznie ostatnią próbę zawodnicy pokonali jako tzw. "wolny przejazd", czyli nie walcząc o czasy. Michał i Maciek zajęli 7 pozycję w klasyfikacji generalnej, natomiast wśród załóg zgłoszonych do Mistrzostw Europy wywalczyli drugie miejsce. Rajd wygrał lokalny faworyt Alberto Hevia (Skoda Fabia S2000).

Michał Sołowow:

Trudne zawody. Cały zespół ciężko pracował, abyśmy mogli w powalczyć w Hiszpanii. Staraliśmy się dać z siebie wszystko. Odcinki rozgrywane w nocy, w pierwszy dzień nie były łatwe. W czasie drugiego etapu pojechaliśmy lepiej, zdobyliśmy dużo ważnych punktów i umocniliśmy się na pozycji wiceliderów ME. Bardzo nam smutno, że te zawody tak się skończyły. Uważam, że zaraz po informacji o wypadku, organizator powinien zakończyć rajd.

Kielecko-krakowski duet zdobył 27 punktów do ME i utrzymał pozycję wiceliderów cyklu.