DMP | Bochenek dał popis w górach!

Przedostatnia runda Driftingowych Mistrzostw Polski rozegrana na fragmencie odcinka Rajdu Karkonoskiego dosłownie zgromadziła tłumy

Przedostatnia runda Driftingowych Mistrzostw Polski rozegrana na fragmencie odcinka Rajdu Karkonoskiego dosłownie zgromadziła tłumy (fot. Iwona Petryla)

Tu nie chodziło o prędkość, ale o spektakl. Najbardziej liczyły się popis i technika. Przez prawie 3 dni w Karpaczu rywalizowali najlepsi kierowcy driftingowi. Areną dla nich była główna droga, fragment odcinka Rajdu Karkonoskiego. Oglądały to tłumy kibiców!

Kolejny motoryzacyjny sukces Karpacza! Przedostatnia runda Driftingowych Mistrzostw Polski rozegrana na fragmencie odcinka Rajdu Karkonoskiego dosłownie zgromadziła tłumy. Kibiców nie odstraszyła deszczowa pogoda, która nad trasą panowała w piątek i w sobotę. W niedzielę, gdy rozgrywano najważniejsza częsc zawodów, na 750 metrach głównej drogi, w pobliżu Hotelu „Gołębiewski”, zgromadziły się tysiące osób.


Swą sprawnością przed publicznością popisywało się kilkudziesięciu najlepszych drifterów. W tym starciu najlepszy okazał się Maciej Bochenek  w Nissanie 20SX S13, który wywalczył 100 punktów. I to właśnie on stanął teraz na czele klasyfikacji generalnej DMP 2012. Drugie miejsce zajął Paweł Trela, a trzecie Grzegorz Hypki.


Z kolei dotychczasowy lider Marek Wartałowicz  spadł na 4. miejsce, bo  z Karpacza wyjechał z zerowym stanem. Ale nic nie jest jeszcze przesądzone. Do rozegrania jeszcze jedna runda - na torze "Poznań" w dniach 22-23 września. Po tytuł Driftingowego Mistrza Polski 2012 wciąż sięgnąć może 4 zawodników: Maciej Bochenek (260), Marcin Mospinek (229), Paweł Trela(224) i   Marek Wartałowicz (204).

 

IV runda DMP - wyniki

1.Maciej Bochenek           Nissan 20SX S13     100
2.Paweł Trela                   Nissan 20SX S13,5    88
3.Grzegorz Hypki              BMW E30                  78
4.Bartosz Stolarski           Nissan 20SX S14a     68
5.Krzysztof Romanowski  BMW E30                   60
6.Marcin Mospinek            BMW E30                   48
7.Jakub Biedrzycki            BMW E30                   38
8.Mateusz Włodarczyk     BMW E46                   28
9.Artur Opiela                  Nissan Skyline R33     18
10.Dawid Karkosik           Nissan Silvia S15         8

 

 

ZOBACZ TAKŻE:

Przygoński myśli o GT86

Hołek kończy z Orlenem

Porsche Supercup | Polacy bez szaleństw na Spa

Skomentuj:
DMP | Bochenek dał popis w górach!
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX