Rajd Finlandii | Loeb na czele, Oleksowicz piąty

Za nami dwa dni ścigania na trasie  Neste Oil Rally Finland. Na czele klasyfikacji stoją  Sebastien Loeb i Daniel Elena. Jedyni Polacy na trasie 8. rundy Mistrzostw Świata Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski są na 5. pozycji w stawce SWRC

Fiesta S2000 prowadzona przez Maćka Oleksowicza, którego pilotuje Andrzej Obrębowski dojechała bez przygód do mety drugiego dnia Rajdu Finlandii.
Wczoraj Polacy przejechali w sumie 133,82 km oesowe podzielone na 9 prób. Po dwóch dniach rywalizacji załoga zespołu Castrol TRW Motointegrator plasuje się na 5. pozycji w klasyfikacji SWRC rajdu.

Jedyni Polacy na trasie 8. rundy Mistrzostw Świata Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski są na 5. pozycji w stawce SWRCMaciej Oleksowicz o piątkowym ściganiu:

Odcinki są przepiękne, kibiców jest mnóstwo, więc tym bardziej żałujemy, że nasze tempo nie pozwala nam na nawiązanie walki z czołówką. Nie mamy większych problemów z samochodem, więc zastanawiamy się gdzie leży problem. Podczas oesów wydaje nam się, że jedziemy dobrze, a na mecie okazuje się, że czas nie odpowiada naszym oczekiwaniom. Przyznam, że jesteśmy zaniepokojeni tym skąd się to bierze. Oczywiście rozmawialiśmy z Finami i wygląda na to, że w tym niesamowicie szybkim rajdzie doświadczenie jest kluczowe. Trzeba trzymać gaz w podłodze, czego chyba jeszcze muszę się nauczyć. Po przygodach w Nowej Zelandii trochę brakuje pewności i to także ma wpływ na moją jazdę. Próbujemy się rozpędzać, ale czołówki nie będziemy już gonić, więc jutro chcemy jechać czysto i unikać błędów. Wczoraj trasy były idealnie równe. Dzisiaj, na drugiej pętli, oesy były już mocno zniszczone - na drodze pojawiały się kamienie, korzenie i koleiny. Jutrzejsze odcinki to powrót na równe i szerokie drogi, więc warunki będą świetne do czerpania frajdy z jazdy. Przez cały dzień było pogodnie, około 20 stopni, dopiero na ostatnim oesie zaczęło lekko siąpić.


W klasyfikacji generalnej Neste Oil Rally Finland po 12 rozegranych odcinkach prowadzą Citroeny DS3 WRC. Na czele stoją  Sebastien Loeb i Daniel Elena. 5 sekund do ośmiokrotnych Mistrzów Świata brakuje ich kolegom z teamu Citroena Mikko Hirvonenowi i Jarmo Lehtinenowi. Pierwszą trójkę, ze stratą  +15,3 s,  uzupełniają Jari-Matti Latvalai Miikka Anttila w Fordzie Fiesta RS WRC.

Zobacz relację z 2 dnia Neste Oil Rally Finland

 

Klasyfikacja Neste Oil Rally Finland - WRC po 2 dniu

1     Sebastien Loeb/Daniel Elena        Citroen DS3 WRC         01:20:30.40         
2.     Mikko Hirvonen/Jarmo Lehtinen   Citroen DS3 WRC          +05.0
3.     Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila    Ford Fiesta RS WRC         +15.3         +20.3
4.     Petter Solberg/Chris Patterson    Ford Fiesta RS WRC         +01.1         +21.4
5.     Mads Ostberg/Jonas Andersson   Ford Fiesta RS WRC          +26.3         +47.7
6.     Ott Tanak/Kuldar Sikk                   Ford Fiesta RS WRC         +48.7         +01:36.4
7.     Jari Ketomaa/Mika Stenberg         Ford Fiesta RS WRC         +51.9         +02:28.3
8.     Matti Rantanen/Mikko Lukka         Ford Fiesta RS WRC         +19.1         +02:47.4
9.     Martin Prokop/Zdenek Hruza        Ford Fiesta RS WRC          +31.0         +03:18.4
10.     Ken Block/Alex Gelsomino           Ford Fiesta RS WRC         +01:28.6     +04:47.0

Dziś ostatni, ale równie długi, dzień ścigania po fińskich szutrach. Oesów będzie mniej niż w piątek, bo 6, ale ich łączna długość jest większa. Do pokonania  139,8 km.
Dzień zakończy dwukrotny przejazd, najdłuższego w rajdzie (33,01 km), legendarnego odcinka Ouninpohja.

 

ZOBACZ TAKŻE:

MERC | Skorupski: Celem jest zwycięstwo

Porsche Supercup | Lisowski o awarii na Węgrzech

Porsche Supercup | Kolejne podium Giermaziaka

Więcej o: