Rajd Portugalii | Oleksowicz drugi w SWRC

O 18 punktów wzbogacili się Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski w klasyfikacji SWRC. Aby zdobyć te punkty, podczas Vodafone Rally de Portugal, Polacy przejechali 434,77 km oesowych w zmiennych i trudnych warunkach. Do mety dotarli  na 2. miejscu w klasyfikacji SWRC i 18. w generalce

Przed Rajdem Portugalii Maciej Oleksowicz zajmował 6. miejsce w klasyfikacji SWRC. Szutrowa eliminacja na południu Półwyspu Iberyjskiego była najdłuższymi zawodami, z jakimi dotychczas zmierzyła się załoga Castrol TRW Motointegrator. Trasa całego rajdu, który trwał 4 dni, liczyła 1564,26 km, z czego  434,77 to kilometry oesowe. Do pokonania były  aż 22 odcinki.

Spore wyzwanie

Rajd Portugalii rozegrany był w zmiennych i trudnych warunkach, które sprawiły, że wiele załóg nie dotarło do mety lub dotarło do niej z problemami. Odcinki specjalne były  zróżnicowane - nie brakowało szybkich i otwartych sekcji, ani też partii ciasnych i krętych. Spore wyzwanie dla opon stanowiła  twarda, szutrowa nawierzchnia.

18 punktów Oleksowicza

W tych wymagających zmaganiach załoga Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski zameldowała się na mecie Rajdu Portugalii na 2. miejscu w klasyfikacji SWRC i 18. w generalce. Stawkę, w której rywalizowali Polacy wygrał Hayden Paddon, który odjechał Oleksowiczowi o +5:02.3. Trzeci okazał się Pedro Meireles, ze stratą +8:50.3.

Załoga Castrol TRW Motointegrator  wyjechała z Portugalii z 18 punktami. Poprawiły one pozycję polskiej załogi w tabeli sezonu SWRC. Oleksowicz awansował z 6.  miejsca na 3.

Maciej OleksowiczMaciej Oleksowicz:

- Jesteśmy na mecie najdłuższego rajdu, w jakim do tej pory braliśmy udział. Po czterech dniach zmagań, na szutrze, w błocie, w deszczu, we mgle, możemy powiedzieć, że to był naprawdę bardzo ciężki rajd. Słowa uznania należą się całemu zespołowi mechaników. Nasz samochód, jako jeden z niewielu, dojechał do mety cały i zdrowy, bez większych problemów i awarii. My na pewno będziemy pracować nad swoim tempem, bo swoje miejsce zawdzięczamy w pewien sposób awariom i przygodom rywali. Z drugiej jednak strony pewną sztuką jest także utrzymanie równego i bezpiecznego tempa oraz unikanie błędów. Cieszymy się z miejsca i ze zdobytych punktów.


Kolejnym startem dla Macieja Oleksowicza i Andrzeja Obrębowskiego  będzie  Rajd Nowej Zelandii, zaplanowany w dniach 22 - 24 czerwca 2012.

Nieoficjalna klasyfikacja SWRC po 46. Rajdzie Portugalii:

1. Craig Breen (IRL) 43
2. Hayden Paddon (NZL) 37
3. Maciej Oleksowicz (POL) 26
4. Per-Gunnar Andersson (SWE) 25
5. Pontus Tidemand (SWE) 15

 

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Zdjęcia i film | Ken Block szalał na Sottozero

Sukces Moto.pl Rally Team!

Rajd Świdnicki Krause | Jubileusz ze ściganiem po mieście

Więcej o: