Małysz o rozstaniu z RMF Caroline Team

- Zeszłoroczny Dakar był  dla mnie niewiarygodną szkołą. Przygoda okazała się chyba pomysłem na życie - mówi Adam Małysz, który rozstał się z RMF Caroline Team. Zespół  potwierdza  odejście skoczka  i informuje, że nowy Secret Man zaprezentowany zostanie jesienią

Adam Małysz, który dołączył do zespołu RMF Caroline Team wiosną 2011 roku, podjął decyzje o rozpoczęciu kariery w rajdach na własną rękę.

Zeszłoroczny Dakar był  dla mnie niewiarygodną szkołą. Przygoda okazała się chyba pomysłem na życie. Obecnie postanowiłem skoncentrować się maksymalnie na przygotowaniach do Dakaru 2013, wykorzystując całą wiedzę zdobytą przez ten rok spędzony z RMF Caroline Team. Dziękuję całemu teamowi, za cierpliwość, z jaką wprowadzali mnie w tę nową dziedzinę sportu, za ich pasję i zaangażowanie, wreszcie za wsparcie, nie tylko techniczne, podczas rajdu Dakar. To, czego od nich się nauczyłem będzie z pewnością procentować!  - powiedział Adam Małysz, kóry w najbliższy weekend wystartuje we Włoszech w Italian Baja.


Albert Gryszczuk, odpowiedzialny za przygotowanie i start teamu w Dakarze, potwierdza, ze decyzja Adama zamyka ważny etap w historii RMF Caroline Team. Nie oznacza to jednak, że czas zespołu dobiegł końca.

RMF Caroline Team od początku swojej działalności traktował rajdy bardziej jak przygodę niż zaciętą sportową rywalizację. To kierunek naszego rozwoju, już w najbliższym sezonie nie raz zaskoczymy naszych fanów nowymi pomysłami. Jesteśmy pod wrażeniem profesjonalizmu Adama  i w pełni rozumiemy jego decyzję.  Na dziś nie jesteśmy w stanie zapewnić mu takiego auta , a także wsparcia technicznego, które umożliwiłyby Adamowi rywalizacje o miejsce na podium podczas rajdu Dakar” - powiedział Rafał Płuciennik z RMF CT.


W nadchodzącym sezonie RMF Caroline Team  skoncentruje się głównie na Mistrzostwach Polski. Z teamem nadal współpracować będą gwiazdy: Anna Dereszowska i Daria Widawska.

Jesienią do RMF CT dołączy nowy Secret Man, który w bieżącym roku weźmie udział w jednym z rajdów w barwach Teamu.

 

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Małysz sam pokieruje karierą

Rajd Dakar 2012 | Małysz zapowiada start w następnym Dakarze!

Ruta celuje w Dakar?

Więcej o: