Rajd Meksyku | Kościuszko wraca do walki po defekcie zawieszenia

Sobotnie odcinki Rajdu Meksyku okazały się być mordercze dla samochodu polskiej załogi. Pomimo wygrania dwóch najdłuższych w drugim dniu rajdu odcinków specjalnych Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak spadli na 4. miejsce w klasyfikacji PWRC. Na prowadzeniu pozostaje Guerra przed Fuchsem (+2:36.7) i Linarim (+18:25.6)

Pierwsze kłopoty Polaków rozpoczęły się po wyjeździe z serwisu. Na dojazdówce do 15. odcinka specjalnego pojawiły się problemy z zawieszeniem.

Znalezienie i usunięcie awarii „kosztowało” naszą załogę ponad 20 minut w wyniku czego do czasu Michała i Maćka doliczono karę 3 minut i 50 sekund. Niestety w trakcie 17. odcinka na niewielkim podbiciu awarii uległ wahacz.

Nie było możliwości naprawienia samochodu na odcinku w związku z tym załoga Lotos Dynamic Rally Team musiała skorzystać z systemu SupeRally z doliczoną karą kolejnych 15 minut.

Po serwisie, na dojeździe do pierwszego w drugiej pętli odcinka poczułem, że auto przestało się prowadzić. Po sprawdzeniu okazało się, że awarii uległy mocowania piast tylnych. Musieliśmy dokonać prowizorycznej naprawy i do odcinka wystartowaliśmy z karą 3 minut i 50 sekund. Pomimo zwycięstwa na 16. odcinku specjalnym przesunęliśmy się na 3. miejsce w stawce. Nie był to jednak koniec naszych problemów. Na kolejnym 17. oesie na niewielkim podbiciu pękł wahacz. Ponieważ tej awarii nie byliśmy w stanie usunąć na odcinku musieliśmy skorzystać z systemu SupeRally. Dzisiaj spróbujemy odrobić minutę pozostającą do 3. miejsca w stawce. Wydaje się to być trudne, ale nie niemożliwe. Oboje z Maćkiem wierzymy, że uda się nam ukończyć ten rajd na podium i przywieść tak cenne punkty do klasyfikacji Mistrzostw Świata - powiedział Michał Kościuszko.

W niedzielę zawodnicy mają do przejechania 4 odcinki specjalne o łącznej długości 74,76 kilometrów oesowych w tym najdłuższy w tegorocznym Rajdzie Meksyku 54,50 kilometrowy odcinek Guanajuatito.

 

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Meksyku | Kościuszko 2. po pierwszym dniu

Rajd Meksyku | Kościuszko: Trzeba jak najmniej się ślizgać

Ruta celuje w Dakar?

Więcej o: