Memoriał Kuliga i Bublewicza | Bębenek w Polo od Dytki

Dziś w Wieliczce, podczas ulicznego odcinka specjalnego tradycyjnie zaprezentują się zawodnicy rajdowi i wyścigowi. Na starcie Memoriału staną m.in. Michał i Grzegorz Bębenkowie, którzy tym razem wystartują Volkswagenem Polo Proto zbudowanym przez firmę Dytko Sport

VI Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza to impreza zaplanowana na dwa dni. W sobotę w Łapanowie, rodzinnej miejscowości Janusza Kuliga odbyło się ściganie dla amatorów. Najstarsza część imprezy, wyścig po zamkniętych ulicach Wieliczki tradycyjnie odbędzie się w niedzielę.

Start zaplanowany jest na godzinę 11:00, a trasa będzie zbliżona do ubiegłorocznej. Ceremonia mety oraz rozdanie nagród odbędzie się w Hali Sportowej przy Al. Solidarności w Wieliczce.

Stec z nr 1

Lista zgłoszeń dla profesjonalnych teamów, czyli zawodników z rajdów i wyścigów zamyka się na 26 pozycji. Z jedynka pojadą Mariusz Stec i Michał Przystupa w Mitsubishi Lancerze Evo IX.

Zobacz pełną listę

Bębenek w Polo od Dytki

Na starcie Memoriału staną m.in. Michał i Grzegorz Bębenkowie, którzy tym razem wystartują Volkswagenem Polo Proto zbudowanym przez firmę Dytko Sport.

Samochód ma stały napęd na cztery koła i turbodoładowany, dwulitrowy silnik o mocy 400 KM, który dysponuje momentem obrotowym wynoszącym 600 Nm i współpracuje z pięciobiegowa, kłową skrzynią biegów marki Samsonas. Pod 18 calowymi felgami Braid kryją się hamulce Brembo.

Odpowiednią trakcję auta zapewnia zawieszenie Ohlins. Ważące 1250 kg Polo przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy i rozpędza się do około 220 km/h. Będzie to pierwszy, oficjalny start tego auta w Polsce.

Michał Bębenek:

Bardzo się cieszę z tego startu, który dla mnie i dla Grzegorza ma oczywiście charakter symboliczny i zarazem bardzo emocjonalny. Gdyby nie Janusz Kulig, nie wiadomo, czy nasza przygoda z rajdami potoczyłaby się w taki sposób. Mariana Bublewicza z kolei podziwialiśmy oglądając rajdy jako kibice. Jedziemy nowym i bardzo ciekawym autem - Volkswagenem Polo Proto zbudowanym przez Dytko Sport. To samochód oparty mechanicznie o podzespoły Lancera Evo X. Mam nadzieję, że uda się nam nim wywalczyć dobre miejsce w klasyfikacji generalnej.

 

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Meksyku | Kościuszko 2. po pierwszym dniu

Memoriał Kuliga i Bublewicza | Ściganie ku pamięci mistrzów

Leszek Kuzaj raniony nożem

Więcej o: