Kopecký nagrodzony statuetką Sportbest

Jan Kopecký, reprezentujący Škodę Motorsport, otrzymał nagrodę 2011 Sportbest, którą przyznała mu znana międzynarodowa organizacja Autobest. Czeski kierowca rajdowy, trzykrotny wicemistrz IRC został wyróżniony za swe wieloletnie, doskonałe wyniki w motorsporcie

Sportbest 2011 to już druga nagroda, jaką Kopecký otrzymał w bardzo krótkim czasie. Zaledwie dwa tygodnie temu w swej ojczyźnie, Czechach, kierowca otrzymał Złotą Kierownicę.

Według jury, decydującym kryterium była stała, doskonała forma kierowcy, która przekładała się na bardzo dobre wyniki, zwłaszcza w rywalizacji IRC, w której kierowca Škody trzy lata z rzędu otrzymywał tytuł wicemistrza (2009-2011) i przyczynił się do zwycięstwa marki w kategorii producentów (w 2010 i 2011 r.). Ubiegły rok  był najbardziej udanym rokiem w całej 111-letniej historii obecności marki Škoda w motorsporcie.

Czuję się zaszczycony, otrzymując tą prestiżową nagrodę, przyznawaną przez tak doświadczonych ekspertów - powiedział Kopecký. - Chciałbym podziękować Škodzie za wspaniałą współpracę, ponieważ moje osiągnięcia nie byłyby możliwe bez najwyższej klasy wsparcia, jakie otrzymałem od całej ekipy ze Škoda Motorsport.


Autobest jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród w branży moto. Składające się z dziennikarzy motoryzacyjnych pochodzących z 15 państw Europy Środkowej i Wschodniej jury wybiera najlepszych kierowców, samochody i zespoły.

Jan Kopecký pozostanie kierowcą Škoda Motorsport w kolejnym sezonie. Celem drużyny jest zdobycie po raz trzeci z rzędu tytułu mistrza IRC w kategorii producentów.

Czeski kierowca bierze udział w Rajdowych Mistrzostwach Czech, prowadząc Fabię Super 2000. W styczniu Kopecký zwyciężył w pierwszym rajdzie otwierającym tegoroczny sezon, w austriackim Jänner Rally. Był to pierwszy dublet Škody w 2012 roku - jego kolega z drużyny, Juho Hänninen do mety przybył jako drugi.

 

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Hattrick w IRC! To plan Škody na 2012

Race of Champions | Ogier mistrzem mistrzów

Jak Škoda podbijała Monte Carlo?

Więcej o: