Rajd Wielkiej Brytanii | Kościuszko jednak II Wicemistrzem Świata

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak są jednak II Wicemistrzami Świata PWRC. Po wykluczeniu z Rajdu Wielkiej Brytanii Martina Semerada za niezgodność homologacyjną, załga Lotos Dynamic Rally Team awansowała na 2. pozycję w zawodach. Tym samym polski zespół obronił 3. miejsce na podium w klasyfikacji sezonu

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak decyzją komisarzy technicznych zajęli 2. miejsce w klasyfikacji PWRC w Rajdzie Wielkiej Brytanii. Stało się to po wykluczeniu Martina Semerada za niezgodność homologacyjną.

Tym samym załoga Lotos Dynamic Rally Team, która zdobyła 18 punktów na Rajdzie Wielkiej Brytanii obroniła 3. miejsce podium w Mistrzostwach Świata. W sezonie 2011 Mistrzem w klasyfikacji PWRC został Hayden Paddon 104 punkty, I Wicemistrzem Patrik Flodin z liczbą punktów 84, a II Wicemistrzem został Michał Kościuszko z liczbą 71 punktów na swoim koncie.

Walka do końca się opłaca. Trzeba wierzyć w sukces do ostatniego kilometra. Po dwóch pierwszych Rajdach Portugalii i Argentyny, w których zaliczyliśmy duże problemy techniczne i nie punktowaliśmy nasza pozycja była bardzo trudna. Wiedziałem, że nie pozostaje nam nic innego, jak walczyć na każdym rajdzie i awansować w klasyfikacji. W każdym rajdzie, w którym w tym roku wystartowaliśmy pokazaliśmy dobre tempo i wygrywaliśmy oesy. Bardzo się cieszę, że pomimo trudności obroniliśmy tytuł wicemistrzowski i jako zespół Lotos Dynamic Rally Team stanęliśmy na 3. miejscu podium w Mistrzostwach Świata. Na ten sukces składała się ciężka praca całego zespołu. Dziękuję Sponsorom, którzy wspierali nas w każdej sytuacji i całemu mojemu zespołowi. W tym sezonie zabrakło nam trochę szczęścia. Wiem, że stać nas na jeszcze lepszy wynik i w przyszłym roku powalczymy o Mistrzostwo  Świata - powiedział Michał Kościuszko.

Iwona Petryla

Rajd Wielkiej Brytanii | Kościuszko: W przyszłym roku powalczę o tytuł Mistrza Świata