Rajd Wielkiej Brytanii | Loeb mistrzem po raz ósmy!

Sebastien Loeb jest już pewny swojego ósmego w karierze tytułu Rajdowego Mistrza Świata. Z Rajdu Wielkiej Brytanii odpadł Mikko Hirvonen. Dramat Fina rozegrał się odcinku Dyfnant 1, gdzie zawodnik wypadł z trasy. W rajdzie tuż za Francuzem jest Jari-Matti Latvala, który traci zaledwie +1,1s

Piątek na trasie Rajdu Wielkiej Brytanii rozpoczął się od zwycięstwa Sebastiena Loeba, lidera po czwartkowych trzech oesach. Na następnych dwóch oesach Dyfi West 1 i Dyfi East 1 najszybszy był Mikko Hirvonen. Wyprzedzał wtedy Loeba o +0,4sekundy.

Hirvonen bez marzeń

Niestety na ostatnim w pętli odcinku, zawodnik Ford Abu Dhabi pożegnał się z możliwością walki o tytuł Mistrza Świata 2011. Na 10 kilometrze Dyfnant 1 Hirvonen zaliczył przygodę. Wypadł z trasy i zatrzymał się na ok. 2 minuty. Rozbił przód Forda Fiesty RS WRC i stracił tylny zderzak, do tego jeszcze przebił chłodnicę. Motor w rajdówce niebezpiecznie przegrzewał się. Aż wreszcie na dojazdówce do serwisu Mikko Hirvonen musiał się zatrzymać.


Wtedy 31-letni stracił możliwość dalszej rywalizacji w czołówce. Jak się później okazało, zespół nie był wstanie odbudować silnika w Fieście, który zbyt długo pracował przy znacznym ubytku wody.

Pechowy dla Hirvonena odcinek wygrał Loeb, dla którego było to ostatnie zwycięstwo w piątek, choć i tak zapewniło mu prowadzenie w na koniec 2. dnia.

Latvala idzie z odwetem

Natychmiast po rozpoczęciu drugiej pętli drugi zawodnik  Ford Abu Dhabi Jari-Matti Latvala przyszedł niczym z odwetem za porażkę Hirvonena. Wygrał  Dyfi West 2, Gartheiniog 2 i Dyfnant 2. Tylko na drugim odcinku w sekcji Dyfi East 2 dojechał jako drugi, ze stratą zaledwie +1 sekundy. Tutaj triumfował Kris Meeke z Mini WRC.

Loeb z małą przewagą

W konsekwencji zaciętej walki po drugim dniu Rajdu Wielkiej Brytanii prowadzi Sebastien Loeb, który ma +1,1s przewagi nad Jari-Mattim Latvalą. Trzeciego w klasyfikacji Madsa Ostberga od lidera dzieli aż +1:12.4.


Rajd Wielkiej Brytanii - klasyfikacja WRC po 2. dniu


1.    S. LOEB             1:23:18.3    
2.    J. LATVALA        +1.1    
3.    M. OSTBERG       +1:12.4     +1:13.5
4.    P. SOLBERG        +7.8         +1:21.3
5.    H. SOLBERG        +1:30.4    +2:51.7
6.    O. TANAK           +54.3       +3:46.0
7.    K. RAIKKONEN     +1.0         +3:47.0
8.    K. MEEKE           +4.3         +3:51.3
9.    M. WILSON        +8.1         +3:59.4
10.   D. KUIPERS       +23.8        +4:23.2

 

Iwona Petryla

Rajd Wielkiej Brytanii | Kościuszko drugi w PWRC

Rajd Wielkiej Brytanii | Loeb przed Hirvonenem. Kościuszko trzeci w PWRC

Rajd Wielkiej Brytanii | Loeb kontra Hirvonen. Decydujące starcie

Więcej o: