GSMP | Mikołajczyk pierwszy na Puchaczówce

Tomasz Mikołajczyk w Mitsubishi Ultraleggera zdominował oba dni ścigania w Siennej w ramach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W niedzielę drugi, podobnie jak w sobotę, był Aleksander Michałowski. Trzeci okazał się Michał Sowa, który na czwartej pozycji zostawił Piotra Soję

Niedzielne ściganie na trasie w Siennej w ramach 14. rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski wygrał Tomasz Mikołajczyk. Zawodnik w Mitsubishi Ultraleggera o mocy 702 KM wygrał oba podjazdy wyścigowe, dystansując ostatecznie z Aleksandra Michałowskiego o +1,561 sekundy. Był to pierwszy triumf Mikołajczyka na Ziemi Kłodzkiej, bo kierowca ten wygrał również ściganie w sobotę. Trzeci okazał się Michał Sowa, który dojechał ze stratą +7,652s.

Tomasz Mikołajczyk, najszybszy na trasie w Siennej do Przełęczy Puchaczówka pod górę mknął ze średnią prędkością 108,32km/h. Nie udało mu się jednak pobić rekordu trasy, który rok temu ustanowił Mariusz Stec. Wynik tegorocznego i wielokrotnego Mistrza Polski na 2770m okazjonalnego toru w Siennej to 1:30,921.

W niedzielę Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Jakub Szulc przewidział dodatkową nagrodę dla najlepszego kierowcy z Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej. Został nim Tomasz Żerebecki, Mistrz Polski w klasie A-1600.