Rajd Polski | Oleksowicz testował z Lindholmem

Poniedziałek i wtorek załodze Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski wypełniły intensywne testy przed 68. Rajdem Polski. Przez te dni zespołowi towarzyszył Sebastian Lindholm - ośmiokrotny rajdowy mistrz Finlandii, prywatnie kuzyn dwukrotnego rajdowego mistrza świata - Marcusa Gronholma

68. Rajd Polski już w najbliższy weekend, więc Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski - załoga zespołu Castrol TRW Motointegrator przygotowuje się do rywalizacji na malowniczych i bardzo szybkich mazurskich oesach.

Ponad 200 km oesowych pokonanych Fordem Fiestą S2000 pozwoliło zgromadzić dane niezbędne do znalezienia optymalnych ustawień samochodu przed 68. Rajdem Polski. W poniedziałek Maciej jeździł w okolicach miejscowości Mazury, z kolei wtorkowe jazdy miały miejsce nieco bliżej Mikołajek - w Grabówce

Maciej Oleksowicz:

Każdego dnia przejeżdżaliśmy dwa różne odcinki specjalne, czyli w sumie cztery oesy. Myślę, że zrobiliśmy naprawdę porządne i udane szutrowe testy. Samochód spisywał się doskonale. Już ustawienie, od którego zaczęliśmy spisywało się bardzo dobrze, dlatego mieliśmy sporo czasu na przetestowanie nowych pomysłów. Mogę powiedzieć, że to są chyba najbardziej owocne testy, jakie zrobiliśmy w tym sezonie. To dla nas duży krok naprzód w kwestii ustawiania samochodu.


Przez dwa testowe dni zespołowi towarzyszył Sebastian Lindholm - ośmiokrotny rajdowy mistrz Finlandii, prywatnie kuzyn dwukrotnego rajdowego mistrza świata - Marcusa Gronholma. Finowie to chyba najlepsi specjaliści od jazdy po luźnych nawierzchniach, więc pochodzący z Helsinek kierowca służył Maciejowi swoją wiedzą i doświadczeniem.

Maciej Oleksowicz:

Sebastian radził mi jak optymalnie wykorzystać całą szerokość szutrowej drogi by jechać nią jak najszybciej. Jego cenne uwagi dotyczyły głównie dobierania i korygowania toru jazdy oraz techniki hamowania, a także mnóstwa różnych, w sumie bardzo istotnych, drobiazgów. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Sebastianem, zwłaszcza że pomógł nam też przy ustawianiu samochodu.

Dziś i jutro Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski, podobnie jak inne załogi zgłoszone do  68. Rajdu Polski, poświęcą na zapoznanie się z trasami odcinków specjalnych.

 

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Polski | Chuchała odkryje tajemnice szutru?

Rajd Polski | Kajetanowicz zapomni o grawitacji

Rajd Warmiński | Staniszewski najszybszy

Rajd Polski | Najszybsi z Europy będą w Mikołajkach

Więcej o: